Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
13. 03. 2020, 12:09

Ako dopadli páry zo šou Svadba na prvý pohľad?

Ako dopadli páry zo šou Svadba na prvý pohľad?

Markíza začiatkom roka odvysielala reality šou s názvom Svadba na prvý pohľad. Skutočnú pointu sme sa dozvedeli až teraz. Vlastne pointy sú až dve. V šou išlo o to, že „experti“ vyberú dvojice, tie sa prvýkrát uvidia na svojej svadbe, idú na romantickú svadobnú cestu a potom musia mesiac spolu žiť v jednom byte, pritom sú s nimi kamery, ktoré to zaznamenávajú. Po tejto skúške sa majú rozhodnúť, či spolu ostanú. O problematickosti tohto programu sme už v Postoji písali.

Medzitým sa však udiali dve zaujímavé veci – a celá šou tak dostáva ešte celkom iný rozmer. Najprv k tej prvej: televízni tvorcovia sa nás snažili presvedčiť, že ideálneho partnera nám dokážu nájsť „experti", teda biológovia, psychológovia či vzťahoví kouči a matchmakeri. Stačí skúmať nejaké parametre a potom to popárovať.

Vyzeralo to nádejne. Experti našli tri dvojice, ktoré sa do tohto experimentu vrhli. A v poslednej časti sme sa dozvedeli, že dve dvojice to spolu skúsia aj v reálnom živote po skončení šou. „Experti“ sa pri tejto správe tešili, objímali. Bolo to všetko také dojímavé, dva šťastné mladé páry sa našli! Až na to, že to všetko vyzeralo príliš nakašírovane, taká vzťahová potemkinovská dedinka. Človek by to však tým mladým aj doprial. Nech sa ľúbia, nech si založia peknú rodinu, hoci aj takýmto nezvyčajným spôsobom.

Šou sa nakrúcala asi pred dvoma rokmi a zúčastnení nesmeli informovať, ako sa ich život ďalej vyvíja. Lehota mlčania sa už zrejme asi skončila, lebo sme sa z Plusky dozvedeli, že ani jeden pár spolu nezostal. A navyše: až na jednu dievčinu sú všetci zúčastnení vraj stále bez partnera. Nuž všetky ilúzie o tom, že televízia či experti dokážu dať dokopy ideálny pár, sa vyparili. Predsa len asi lepšie fungujú klasické modely, ktoré sa nezačínajú svadbou a svadobnou cestou.

Priznám sa, dosť som sa čudovala, že sa nejakí „experti“ na niečo takéto dajú nahovoriť. Teda vzťahovému koučovi či matchmakerke sa ani nedivím, je to ich biznis. Ale že sa na to dá psychológ, presnejšie psychologička? Čudný angažmán! Odborník, ktorému záleží na dobrom mene, by sa na niečo také asi nemal dať nahovoriť, teda aspoň ja si to tak naivne myslím.

A potom prišla skutočná pointa a objavila sa vo viacerých médiách, dokonca ani Markíza vec nezatajila. Tá šarmantná psychologička zo šou Svadby na prvý pohľad vo veľmi citlivej veci komunikovala s Kočnerom. Ako expertka bola prítomná pri výsluchu dvoch dievčat zo zariadenia Čistý deň a informácie o výsluchu posúvala Mariánovi Kočnerovi.

Pre Markízu to nebolo príjemné, stiahla jej meno a fotografiu zo svojej stránky a vydala pre Topky vyhlásenie: „Televízia Markíza v čase podpisu zmluvy nedisponovala žiadnou z informácií, ktoré vyšli v týchto dňoch najavo v súvislosti so vzťahom p. Štefánikovej s Mariánom Kočnerom a dôrazne sa dištancuje od celej záležitosti. S pani Štefánikovou televízia Markíza nebude pokračovať v spolupráci.“ 

Nejako to všetko do seba zapadlo.

 

 

Odporúčame