Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
12. 03. 2020, 10:03

Koronavírusom sa nakazil aj vnuk nášho posledného panovníka

Koronavírusom sa nakazil aj vnuk nášho posledného panovníka

Karl Habsburg, vnuk posledného rakúskeho cisára a uhorského kráľa Karola (1916 – 1918) sa nachádza v domácej izolácii, pretože sa nakazil koronavírusom. Podľa vlastných slov sa nakazil zrejme na jednej akcii vo Švajčiarsku pred dvomi týždňami, na ktorej sa zúčastnili aj hostia z Talianska. Neskôr mu zavolal priateľ, ktorý ochorel tiež. Karl Habsburg sa následne nechal otestovať s pozitívnym výsledkom.

Prominentný pacient rakúskym médiám povedal, že jeho ochorenie má ľahký priebeh, no kašle, má bolesti hlavy a zvýšenú teplotu. Doma sa nachádza celkom sám, akurát známa mu každé dva dni necháva pred dverami nákup.

„Je to nepríjemné, ale som v poriadku,“ komentoval svoju situáciu 59-ročný Karl Habsburg. „Veď to nie je čierny mor.“ O jeho zdravotnom stave informoval denník Die Presse a spravodajský portál OE24.

V Rakúsku bolo potvrdených už vyše tristo nakazených koronavírusom. V noci na dnes došlo aj k prvému úmrtiu. Vo viedenskej nemocnici podľahol ochoreniu 69-ročný muž, ktorý pred tým navštívil Taliansko.

Kvôli epidémii už náš juhozápadný sused presunul hlavnú časť maturít na jún. Zároveň sa policajtom, ktorých je v krajine asi 25-tisíc, ruší do konca apríla možnosť vybrať si dovolenku. 

Karl Habsburg FOTO – Karl Gruber/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Odporúčame