Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
27. 02. 2020, 18:24

V Bratislave sa môže objaviť aj kontra petícia voči petícii za zákaz hazardu

V Bratislave sa môže objaviť aj kontra petícia voči petícii za zákaz hazardu

Iniciatíva Zastavme hazard, ktorá plánuje vo volebnú sobotu zbierať podpisy za zákaz herní v hlavnom meste, upozorňuje na chystanú kontra petíciu. 

Na sociálnej sieti sa objavili informácie, podľa ktorých obyvateľov Bratislavy oslovujú, aby podpísali „petíciu proti hazardu“, avšak v samotnom texte na petičnom hárku sa uvádza požiadavka, aby mestskí poslanci neprijali nariadenie proti hazardu.

Aktivisti z iniciatívy Zastavme hazard nepanikária, naopak, v kontra petícii vidia šancu, že sa môže jasnejšie ukázať názor Bratislavčanov v prospech zákazu hazardu. Za dôležité považujú, aby si ľudia petície nemýlili a boli pozorní, čo podpisujú. 

„Ľudia budú môcť podpísať petíciu za zákaz aj proti zákazu hazardu. Veríme, že nás organizátori druhej petície neprekonajú. Dá sa povedať, že v Bratislave bude niečo ako miestne referendum s pozitívnym hlasovaním za zákaz. Bratislavčania, ktorí súhlasia so zákazom herní a kasín, môžu podpísať petíciu iniciatívy Zastavme hazard. Naši dobrovoľníci budú mať biele tričká s červeným logom ,Zastavme hazard‘,“ reagoval pre Postoj Peter Beňa z iniciatívy.  

Na obe petície sa pýtal Postoj aj bratislavského magistrátu. Hovorca Peter Bubla pripomenul, že vedenie hlavného mesta podporuje iniciatívu Zastavme hazard. 

„Hlavné mesto, ako aj viaceré mestské časti a poslanci mestského zastupiteľstva túto iniciatívu od Zastavme hazard podporujú a v prípade, že bude mať petícia dostatok podpisov, vyhovejú jej,“ uvádza sa v tlačovej správe magistrátu z polovice februára.     

Viac o petícii proti hazardu nájdete v texte TU

Aktivisti z iniciatívy Zastavme hazard. Foto TASR/Marko Erd

Odporúčame