Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
01. 01. 2020, 16:26

Čo nám pre rok 2020 naveštila Baba Vanga

Čo nám pre rok 2020 naveštila Baba Vanga

Každý prelom rokov sprevádzajú temné proroctvá, ktoré uverejňuje (nielen) slovenský bulvár, pričom záruka má byť 85-percentná – toľko predpovedí vraj v priemere vychádza Babe Vange, jej proroctvami sa už zaoberal aj seriózny americký denník The Washington Post. 

Bulharka, ktorá po strate zraku získala údajne magické schopnosti, bola už za života vyhľadávaná pre svoje vízie, za ktoré jej mala platiť aj bulharská vláda, zomrela ako 85-ročná v roku 1996 a mala zanechať poznámky až do roku 5079, keď sa skončí svet. Ako nás tiež bulvár pravidelne každý rok informuje, Baba Vanga je ozajstný balkánsky Nostradamus, predpovedala pád dvojičiek v roku 2001, ale aj všeličo iné, smrť princeznej Diany, potopenie ruskej ponorky Kursk aj utečeneckú krízu v Európe.

Okolo Vianoc zverejnené proroctvá Baby Vangy pre rok 2020 opäť napĺňajú hrôzou: Ázia má byť zničená zatopením, zničená má byť aj Európa, na ktorú zaútočia islamskí teroristi chemickými zbraňami. Americký prezident má zomrieť na nádor mozgu po akejsi záhadnej chorobe, na ruského prezidenta zas spácha atentát samotný Kremeľ. 

Skúsme si temné veštby otestovať s realitou minulého roka, keď bulvár na konci roka 2018 neodporúčal ani otvárať silvestrovské šampanské, lebo „neomylná Baba Vanga“ (Plus jeden dní) nám pre rok 2019 predpovedala týchto päť hrôz: v prvom rade, Európa mala čeliť ekonomickému kolapsu a následnej vlne chudoby (keďže naozaj došlo k spomaleniu ekonomiky, prívrženci Baby Vangy ju môžu hájiť, že opäť zachytila trendy a onen kolaps sa dostaví každú chvíľu).

Len čo si počať s ďalšími štyrmi proroctvami: v roku 2019 malo Áziu zasiahnuť ničivé megacunami, na Rusko mal padnúť meteorit. A to aj pre uplynulý rok Baba Vanga predpovedala, že na ruského prezidenta spácha atentát ktosi z jeho vlastných bezpečnostných zložiek a amerického prezidenta mala zachvátiť choroba, po ktorej by ohluchol a ostal s poškodeným mozgom (i keď vynaliezaví fanúšikovia Baby Vangy budú i tu tvrdiť, že sa vlastne brilantne trafila, lebo touto citlivou metaforou predvídala Trumpov impeachment).

Takže si zaželajme šťastný rok 2020, na jeho začiatku máme isté aspoň toľko, že bude tak ako každý rok o dosť lepší než vo víziách Baby Vangy. 

Odporúčame