Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
10. 05. 2019, 13:43

Katolíci otvorení spolupráci s ostatnými kresťanmi v exorcizme

Katolíci otvorení spolupráci s ostatnými kresťanmi v exorcizme

Už 14 rokov organizuje Katolícka cirkev každoročné podujatie o exorcizme. Tento ročník prebieha od pondelka do zajtra v Ríme pod názvom: „Kurz o exorcizme a modlitba oslobodenia“. Po prvýkrát sa na ňom okrem katolíkov zúčastnia aj zástupcovia iných kresťanských denominácií za účelom výmeny skúseností pri postupe proti démonickým duchovným silám.

Informoval o tom americký portál Christian Post s odvolaním sa na britský denník Telegraph. Na podujatí by sa mali popri katolíkoch zúčastniť aj zástupcovia anglikánov, luteránov, ortodoxných či letničných cirkví.   

„Katolícky obrad je veľmi štruktúrovaný, kým niektoré iné cirkvi sú viac tvorivé, nepoužívajú presný formát,“ poznamenal jeden z organizátorov, katolícky duchovný Pedro Barrajón. Okrem perspektív rôznych kresťanských denominácií sa na podujatí má diskutovať aj o medicínskych, psychologických či sociologických aspektoch.  

Kresťanské cirkvi chcú spoluprácou v oblasti exorcizmu reagovať na nárast záujmu o satanizmus, často medzi mladými ľuďmi.

Bazilika sv. Petra v Ríme. Ilustračné FOTO – TASR/AP

Odporúčame