Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
03. 03. 2019, 20:41

Podľa Krajčího z OĽaNO Čaputová iba zviditeľňuje Progresívne Slovensko, voliť bude Mikloška

Podľa Krajčího z OĽaNO Čaputová iba zviditeľňuje Progresívne Slovensko, voliť bude Mikloška

Po Anne Verešovej bude Františka Mikloška voliť za prezidenta aj ďalší poslanec OĽaNO Marek Krajčí. Napísal to v dnešnom komentári pre český portál Křesťan dnes. Stal sa tak ďalším poslancom, ktorý sa postavil proti odporúčaniu Igora Matoviča voliť Zuzanu Čaputovú.

Krajčí zhrnul Mikloškovu minulosť od zápasu proti komunizmu po 20-ročnú politickú činnosť po Nežnej revolúcii, podľa neho Mikloško „stelesňuje takmer všetko, čo by prezident mal mať“.

Naopak, pri Čaputovej pripúšťa, že môže byť čestným človekom, no zdôraznil, že o jej popularitu sa v posledných mesiacoch postarala marketingová agentúra, nie jej všeobecný rešpekt. Prekáža mu na nej aj to, že ako žena žijúca so svojím partnerom, s ktorým sa neplánuje vziať, nebude dávať dobrý príklad mladým ľuďom. Zdôraznil, že jej liberálne názory budú mať praktický vplyv na výkon prezidentskej funkcie, a kritizoval, že pri obhajobe adopcií detí pre homosexuálne páry Čaputová pristupuje ideologicky a zavádza, pretože o adopcie je v skutočnosti aj dnes veľký záujem.

Čaputovej tiež vytkol, že ako verejne neznáma osoba sa do kandidatúry pustila iba preto, aby zviditeľnila svoju stranu Progresívne Slovensko, a ak chce byť „prezidentkou všetkých občanov“, podľa neho sa mohla počas kampane aspoň vzdať funkcie podpredsedníčky tejto strany, čo však neurobila.

Marek Krajčí je tieňovým ministrom zdravotníctva za OĽaNO. Pôvodným povolaním je lekár. Je aj riaditeľom o.z. Kresťania v meste a členom správnej rady nadácie Dobrá budúcnosť a nádej. Vyznaním je baptista.

Foto: krestandnes.cz

Odporúčame