Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
02. 09. 2018, 11:02

Ako vatikánske médiá informovali o blahorečení Anny Kolesárovej

Ako vatikánske médiá informovali o blahorečení Anny Kolesárovej

O blahorečení Anny Kolesárovej sa píše aj v nedeľnom vydaní vatikánskeho denníka L´Osservatore Romano. Článok s názvom Príklad pre mladých približuje hlavné časti homílie, ktorú v Košiciach predniesol kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.

„Anna Kolesárová dospela k mučeníctvu vďaka silnému duchovnému životu, ktorý sa v nej upevňoval každodennou modlitbou a prijímaním sviatostí. Jej viera ju urobila silnou a odvážnou, aby bez váhania prijala mučeníctvo,“ povedal kardinál Becciu, pre ktorého bola slávnosť blahorečenia prvou v úrade, do ktorého nastúpil len deň predtým.

L´Osservatore Romano pripomenul aj kardinálove slová o ženách a deťoch, ktoré sú dnes často objektom násilia: „Dokonca znásilnenie považované za vojnovú zbraň ostáva nepotrestané a nie je uznané ako zločin voči ľudskosti. Koľko násilia sa koná na ženách aj v dnešnej civilizovanej Európe, kde sa rozmáha vraždenie žien a telo ženy je často objektom nedôstojného obchodovania s ľudskou bytosťou!“  

Počas týždňa vyšiel vo vatikánskom denníku aj článok postulátora kauzy blahorečenia Marka Ondreja, v ktorom priblížil život novej blahoslavenej.  

Homíliu kardinála Becciu priblížil aj vatikánsky spravodajský portál Vatican News, ktorý novú blahoslavenú označil za slovenskú Mariu Goretti.

Odporúčame

Rehák Štefečeková s Vargom získali zlato v mix trape

Rehák Štefečeková s Vargom získali zlato v mix trape

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga vybojovali na 52. MS v juhokórejskom Čchangwone zlato v súťaži miešaných tímov v trape. V piatkovom finále trafili 45 z 50 terčov a suverénne triumfovali pred ruskou dvojicou Jekaterina Rabajová a Alexej Alipov (40), bronz si vystrieľali Briti Kirsty Barrová a Aaron Heading (33).

Putin, Rúhání a Erdogan sa stretnú na summite v Teheráne

Putin, Rúhání a Erdogan sa stretnú na summite v Teheráne

V iránskej metropole Teherán sa v piatok uskutoční summit prezidentov Iránu, Ruska a Turecka. Predmetom ich rokovaní má byť ozbrojený konflikt v Sýrii so zvláštnym prihliadnutím na prípadnú ofenzívu vládnych síl v západosýrskej provincii Idlib, ktorá je poslednou baštou vzbúrencov proti režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada, napísala agentúra AP.