Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
24. 05. 2018, 09:36

Vo finále Stanley Cupu si Tatar zahrá proti Ovečkinovi

Vo finále Stanley Cupu si Tatar zahrá proti Ovečkinovi

Po dnešnej noci sú známi finalisti Stanley Cupu. Tím okolo Alexa Ovečkina zdolal v siedmom zápase Tampu Bay, a Washington Capitals si tak po 20 rokoch zahrá finále NHL. Proti hráčom z hlavného mesta USA bude stáť nováčik súťaže Las Vegas Golden Knights. Aktuálna sezóna Zlatých rytierov je senzáciou, s ich postupom do najvyšších fáz play-off nikto nepočítal. 

Pre slovenského fanúšika bude finále zaujímavé aj pre účasť Tomáša Tatara v drese Vegas. Hoci Tatar nenastupuje v zápasoch play-off pravidelne a dal v ňom len jeden gól, rodákovi z Dubnice nad Váhom držíme palce. Hoci autorovi je sympatický aj tím z Washingtonu. 

Boj o najslávnejšiu tímovú hokejovú trofej sa začne v pondelok a uvidíme, či Rytieri odrazia útočnú mašinériu Ovečkina, Bäckströma či T. J. Oshieho.

Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin s trofejou Princa z Walesu pre víťaza Východnej konferencie po siedmom zápase proti Tampe Bay 23. mája 2018 v Tampe. FOTO TASR/AP

Odporúčame

OECD: Rast nemeckej ekonomiky je naďalej výrazný, napriek hrozbám USA

OECD: Rast nemeckej ekonomiky je naďalej výrazný, napriek hrozbám USA

Rast nemeckej ekonomiky si udržuje vysokú úroveň, napriek hrozbe protekcionistickej obchodnej politiky USA, uviedla to Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Zároveň ale skritizovala vysoký prebytok bežného účtu platobnej bilancie a vláde odporučila, aby časť rozpočtového prebytku použila na podporu investícií.

Návrh na obmedzenie interrupcií zrejme poslanci zastavia

Návrh na obmedzenie interrupcií zrejme poslanci zastavia

Návrh na obmedzenie interrupcií zrejme Národná rada (NR) SR zastaví bez toho, aby o ňom reálne hlasovala. Má totiž na stole procedurálny návrh na zastavenie rokovania o tomto bode. Pokiaľ by v pléne tento návrh prešiel, snemovňa by nemusela hlasovaním jasne povedať, či s obmedzením súhlasí, alebo nie. Postup naznačil na tlačovej konferencii predseda Smeru-SD Robert Fico.