Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
03. 02. 2018, 19:59

Modlitba a milosrdenstvo

Modlitba a milosrdenstvo

V evanjeliu piatej nedele v cezročnom období (4. 2. 2018) možno objaviť dva dominantné postoje Ježišovho pozemského života (Mk 1,29-39). Nechajme sa nimi inšpirovať.

(1) Prvý postoj, ktorý dominuje v Ježišovom pozemskom živote, je milosrdenstvo. Ježiš sa stretáva s ľudskou biedou rozličného druhu: dotýka sa chorých, odpúšťa hriešnikom, vyháňa diablov, potešuje utrápených. O všetkých prejavuje záujem (Vanhoye, 245). 

(2) Druhý postoj, ktorý dominuje v Ježišovom pozemskom živote, je modlitba. „Ráno ešte za tmy sa utiahol do samoty, aby sa modlil“ (Mk 1,35). V modlitbe bol s Otcom, boli spolu a bolo im spolu dobre (Vanhoye, 246).

(3) Postoj modlitby a milosrdenstva sú u Ježiša v jednote. Nejestvuje iba Ježiš modlitby bez milosrdenstva ani milosrdný Ježiš bez modlitby.

Ponaučenie: modlime sa o dar sily, aby sme nasledovali Ježiša modlitbou i milosrdenstvom.

Požehnanú nedeľu prajem všetkým.

Ján Duda

 

Foto: fcbcnyc.org

Odporúčame

Blog
Kňaz a profesor Štefan Šmálik

Kňaz a profesor Štefan Šmálik

Štefan Šmálik sa narodil 17. decembra 1908 v Šuňave (okres Poprad) a zomrel v Oravskom Bielom Potoku 21. decembra 1991 a je pochovaný v Tvrdošíne. Nakoľko ide o významnú kňazskú osobnosť, je potrebné mu venovať v týchto dňoch osobitnú pozornosť.