Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
24. 01. 2018, 14:15

Prečo František zosobášil pár v lietadle

Prečo František zosobášil pár v lietadle

Okrem dovysvetľovania vyjadrení týkajúcich sa obetí sexuálneho zneužívania sa pápež František pri návrate z Južnej Ameriky musel vrátiť k ešte jednej udalosti. Pri minulotýždňovom leteckom presune v Čile zosobášil František priamo na palube lietadla letušku a stevarda.

Pár Paula a Carlos prišiel za pápežom s prosbou o požehnanie. Dvojica mala pred ôsmimi rokmi civilný sobáš, no ich farnosť zničilo zemetrasenie, a tak aj preto neuzavreli doposiaľ sviatostné manželstvo.

Hlava Katolíckej cirkvi im dala nečakanú ponuku: „Chcete sa zosobášiť teraz?“ Pár súhlasil, a tak František, za prítomnosti majiteľa leteckej spoločnosti, oddal Paulu a Carlosa priamo na palube lietadla.

Nie u všetkých sa to však stretlo s pochopením, ako podotkol pápež, niektorí ho preto označili za blázna. Pri odpovedi na jednu z novinárskych otázok sa k tomu vyjadril takto:

„Trochu som ich podrobil výsluchu a ich odpovede boli jasné – ´Áno, je to na celý život´. Pýtal som sa, či si to ešte pamätajú z katechizmu, ale povedali mi, že už vtedy prešli kurzom predmanželskej prípravy. Posúdil som, že boli dobre pripravení. Požiadali ma o sviatosť – a sviatosti sú pre ľudí. Všetky okolnosti boli jasné. Prečo teda odkladať na zajtra to, čo môžeš urobiť dnes, tým viac, ak by zajtrajšok mal znamenať ďalších osem či desať rokov? Posúdil som ich prípravu, vedeli, čo robia. Každý z nich sa takisto pripravil vo sviatosti zmierenia a potom som ich oddal. Niekto mi povedal, že vraj už mali v úmysle požiadať ma vopred o svadbu v lietadle, neviem ale, čo je na tom pravdy. Bola to však úplne regulárna situácia."

Foto - Twitter/CNA

Odporúčame