Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
21. 11. 2015, 10:30

reakcia na Palka

Vladimír Palko má nesporne vo svojom poslednom článku v mnohom pravdu. Až dnes môžeme oceniť, že európski lídri nenačúvali hlasom tých jastrabov v USA aj tu v Európe, ktorí tvrdili, že najväčším ohrozením svetového mieru je Rusko, a žiadali, aby na Ukrajine vojensky zasiahlo NATO. Súhlasím, že to boli bláznivé úlety, ktoré vychádzali zo sebaklamu, že Rusko dnes je to isté ako Sovietsky zväz včera.

K Palkovmu textu mám však jednu výhradu a jednu poznámku: jednak si myslím, že v posledných rokoch došlo na pravicovom fronte k veľkému vytriezveniu z americkej zahraničnej politiky. A aj súčasná utečenecká kríza ukazuje, že dnešná politická pravica je vo svojich postojoch oveľa bližšie k Ficovi než k volaniu médií. Palkov text teda nie je určený pravici ako takej, ale iba jej mediálnemu výseku.

A po druhé, svoj konšpiračný svet, ako ho opisuje Vladimír Palko, si nevybudovala iba časť liberálnej pravice, ale aj časť konzervatívcov. Tá už dlhšie koketuje s obrazom Putina ako záchrancu civilizácie, ktorý aj keď spraví niečo zlé, tak to len preto, že ho k tomu vraj dotlačil zlý, liberálny Západ. Našťastie, toto proruské konšpirovanie sa týka len výraznej menšiny konzervatívcov na čele s Jánom Čarnogurským, za ideového dediča ktorého sa pokladá aj Vladimír Palko.

Odporúčame