Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
17. 05. 2017, 19:06

Celosvetová rozhlasová sieť Rádio Mária vysiela už aj v slovenčine

Celosvetová rozhlasová sieť Rádio Mária vysiela už aj v slovenčine

Rádio Mária začalo svoje vysielanie v slovenskom jazyku 13. mája, keď si katolícka cirkev pripomína začiatok zjavení Panny Márie vo Fatime.

Rádio, ktoré v roku 1983 vzniklo v Milánskej arcidiecéze z iniciatívy Emannuella Ferraria a kňaza Livia Fanzagu, nevysiela reklamu a svoje náklady kryje výhradne z príspevkov poslucháčov. „Nevenuje sa straníckej politike, zaoberá sa výlučne šírením Kristovej blahozvesti,“ uvádza rádio na svojej internetovej stránke, kde si môžete pustiť jeho vysielanie.

Programová štruktúra je zložená výhradne z duchovných relácií, ako sú modlitby, meditácie, čítania zo Svätého písma či svedectvá. „Každý program nejakým spôsobom smeruje a vedie poslucháčov k tým najvyšším hodnotám,“ povedal o vysielaní Rádia Mária bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko.

Foto – TK KBS

Odporúčame

Katalánskeho expremiéra Puigdemonta zadržali v Nemecku

Katalánskeho expremiéra Puigdemonta zadržali v Nemecku

Bývalého katalánskeho premiéra Carlesa Puigdemonta zadržala v nedeľu nemecká polícia, keď do krajiny pricestoval z Dánska. Oznámil to jeho právnik a potvrdila to aj polícia v severonemeckom meste Kiel. Dôvodom je európsky zatykač vydaný na separatistického lídra v Španielsku.

Cudzie jazyky nie sú silnou stránkou slovenských zamestnancov

Cudzie jazyky nie sú silnou stránkou slovenských zamestnancov

Prílev zahraničných firiem na Slovensko ponúka pracovné príležitosti pre našincov. Potrebné je však ovládanie minimálne jedného cudzieho jazyka. Práve táto zručnosť však Slovákom často chýba. Prieskum spoločnosti Grafton Slovakia odhalil, že takmer polovica uchádzačov o prácu totiž vie po anglicky na úrovni začiatočníka.