Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
V skratke
14. 02. 2017, 19:54

basternak

basternak

Dnes sme si opäť mohli pripomenúť dôvod, prečo Robert Kaliňák už dávno nemal byť ministrom vnútra, hoci účelom akcie bolo demonštrovať opak. Policajti zase vykonali raziu u Bašternáka v jeho vile pod Slavínom, špeciálna prokuratúra neskôr potvrdila, že policajný zásah súvisí s kauzou Bonaparte.

 

A tretia Ficova vláda od nás opätovne žiada úplne nadľudský výkon: veriť, že polícia má úplnú voľnosť pri vyšetrovaní tejto kauzy, že rezortný šéf, ktorý je v obchodných a ešte onakvejších vzťahoch s Bašternákom namočený nie po uši, ale nad uši, vôbec nijako neovplyvňuje výsledok policajného vyšetrovania, respektíve – ak na chvíľu ako nezničiteľní životní optimisti veríme, že rezortný šéf by si nič také nedovolil – že policajti nijako nehľadia na priamo nevyslovené, ale celej krajine známe záujmy rezortného šéfa, majú stavovský étos ako poručík Columbo a postupujú plne podľa zásady „padni komu padni“.

 

 Foto – TASR – Martin Baumann

Odporúčame

Najväčšie dlhy majú občania z Bratislavy

Najväčšie dlhy majú občania z Bratislavy

Ďalším rokom klesá priemerná výška dlhu slovenských dlžníkov, oproti minulému roku sa znížila o 45 eur. Slováci v súčasnosti priemerne dlžia takmer 800 eur, zatiaľ čo v predošlom roku bola priemerná výška dlhu 845 eur.