pred hodinou

Českí futbalisti vstúpili do majstrovstiev Európy triumfom nad Škótskom 2:0. O oba góly sa postaral útočník Patrik Schick. Druhým hrdinom Čechov bol Tomáš Vaclík, ktorý v druhom polčase zlikvidoval niekoľko veľkých šancí Škótov. (tasr)

pred 10 hodinami

Basketbalisti Phoenixu postúpili do finále play off Západnej konferencie NBA. Cez 2. kolo sa dostali v najrýchlejšom možnom čase, keď vo štvrtom zápase zvíťazili na palubovke Denveru 125:118 a v sérii uspeli 4:0. (tasr)

pred 11 hodinami

Brazílski futbalisti vstúpili do Copa America víťazne. V úvodnom vystúpení zdolali v B-skupine Venezuelu 3:0. Prvý zápas zvládla aj Kolumbia, ktorá si vďaka zásahu Edwina Cardonu poradila s Ekvádorom 1:0. (tasr)

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v prvom zápase semifinále play off NHL na ľade Tampy Bay 2:1. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning 18:44 minúty a dostal dvojminútový trest. (tasr)

pred 19 hodinami

Futbalisti Holandska zvíťazili vo večernom zápase C-skupiny EURO 2020 nad Ukrajinou 3:2. Všetky góly padli v druhom polčase. Po góloch Wijnalduma a Weghorsta vyrovnali Jarmolenko a Jaremčuk. Víťazný gól "oranjes" strelil v 85. minúte Dumfries.

pred 21 hodinami

Futbalisti Rakúska zvíťazili v nedeľnom stretnutí C-skupiny EURO 2020 nad Severným Macedónskom 3:1. Za Severné Macedónsko nastúpili v priebehu druhého polčasu na Národnom štadióne v Bukurešti aj dvaja hráči, ktorí si v minulej sezóne obliekali dresy slovenských fortunaligových klubov - Tihomir Kostadinov z MFK Ružomberok a Milan Ristovski z FC Spartak Trnava. (tasr)

pred 22 hodinami

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhýkrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros. Vo finále na parížskej antuke zdolal ako najvyššie nasadený hráč turnajovú päťku Gréka Stefanosa Tsitsipasa po vyše štvorhodinovej päťsetovej bitke 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4. Djokovič získal 19. grandslamový titul a už iba jeden ho delí od toho, aby sa dotiahol na Švajčiara Rogera Federera i Španiela Rafaela Nadala. (tasr)