Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred 9 hodinami

Výroba v piatej automobilke na Slovensku by sa mala rozbehnúť v roku 2026. Premiér ocenil spoluprácu ministerstva hospodárstva a ministerstva financií. Igor Matovič a Richard Sulík podľa neho vytvorili pri rokovaniach silný tandem. 

pred 9 hodinami

Príchod automobilky Volvo je podľa premiéra Eduarda Hegera historickou chvíľou a silným signálom pre občanov na východe. V rokoch 2025 až 2027 by mala investícia priniesť 3 300 pracovných miest. Herger verí, že príde k zlepšeniu sociálnej situácie v regióne. „Dlho sme čakali na to, aby Slovensko uzrelo takéhoto investora aj na východnom Slovensku," doplnil.

30. jún 2022, 15:17

Igor Matovič prišiel len na záver tlačovky o daňovej prognóze. Vyhlásil, že samosprávy budú mať tento aj budúci rok výrazne vyššie príjmy, ako očakávali. „Nebola pravda to obrovské strašenie o tom, ako zásadným spôsobom budú mať samosprávy nižšie príjmy kvôli balíku pomoci rodinám,“ povedal Matovič. O platoch zdravotníkov podľa jeho slov intenzívne rokujú, očakáva dohodu o pár týždňov.

 

 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.