Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Na základe pretrvávajúcej nepriaznivej situácie s chýbajúcimi dielmi bude slovenský závod Volkswagen pokračovať v dočasnej odstávke výroby SUV modelov do piatka 14. mája. Produkcia malých mestských vozidiel nie je dotknutá a beží ďalej podľa výrobného plánu. (tasr)

pred 21 hodinami

Návrh stavebného zákona vstupuje do medzirezortného pripomienkového konania. Oznámili to predseda parlamentu Boris Kollár a podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (obaja Sme rodina). Stavebné úrady majú prejsť podľa Hollého z obcí a miest na štát. (tasr)

pred 22 hodinami

Minister dopravy Andrej Doležal odvolal doterajšiu generálnu riaditeľku Slovenskej správy ciest  Martinu Tvrdoňovú. Hovorí, že ide o jeho manažérske rozhodnutie, očakával väčší výkon. Dočasne poverený vedením je Ivan Rybárik. Nasledovať bude výberové konanie. Tvrdoňová bola vo funkcii generálnej riaditeľky približne jeden rok. (tasr)

05. máj 2021, 16:38

Minister financií Igor Matovič vraví, že v najbližších týždňoch chce predstaviť ucelený návrh daňovo-odvodovej reformy. Podľa vlastných slov na ňom pracuje už asi pol roka. Hovorí, že dokument, ktorý unikol do médií, kde sa píše aj o 25-percentnej DPH, nie je pravdivý. Vo zverejnenom dokumente je podľa neho "kopa bludov". Kritizuje aj Richarda Sulíka, ktorý podľa neho podsunul médiám nepravdivú informáciu o 25-percentnej dani, čím "vyplašil celé Slovensko".

TLAČOVÁ BESEDA K DAŇOVO-ODVODOVEJ REFORME

Uverejnil používateľ Ministerstvo financií SR Streda 5. mája 2021
05. máj 2021, 15:21

Štát chce od budúceho roka určovať zdravotným poisťovniam, koľko peňazí má ísť na nemocničnú či ambulantnú starostlivosť. Avizoval to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský s tým, že suma by sa uviedla v štátnom rozpočte. Tento aj budúci rok chce opäť oddlžovať nemocnice. (tasr)