Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Slovenskí minoriti požiadali o otvorenie procesu blahorečenia mladého novica Štefana Iglódyho. Počas verejnej predpremiéry dokumentárneho filmu Brat Štefan, ktorý rozpráva o jeho životnom príbehu, o tom informoval košický arcibiskup a predseda KBS Bernard Bober. Štefana Iglódyho zavraždili vlastní príbuzní, ktorí ho chceli odviesť naspäť domov, novic sa však odmietol vzdať katolíckej viery a rehoľného života. Zomrel v roku 1639 pri obci Malý Horeš v okrese Trebišov, mal iba osemnásť rokov. (tkkbs)

27. február 2024, 17:51

Slávnosť blahorečenia Jána Havlíka bude v sobotu 31. augusta v Šaštíne. Zástupcom pápeža Františka na slávnosti bude prefekt Dikastéria pre kauzy svätých, kardinál Marcello Semeraro. Vatikánsky štátny sekretariát o tom informoval bratislavského arcibiskupa Stanislava Zvolenského, ktorý v utorok prijal provinciála vincentínov Tomáša Brezániho a koordinátora príprav slávnosti blahorečenia Petra Nováka. Viac o Jankovi Havlíkovi si môžete prečítať tu. (tkkbs)

27. február 2024, 11:33

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko počas pôstnych utorkov ponúka možnosť rozhovorov pri studni na Primaciálnom paláci. Ľudia nájdu biskupa na námestí v Bratislave vždy od tretej do štvrtej popoludní.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.