Dnes treba vedieť

pred 20 hodinami

Kňaz Blažej Štrba z Banskobystrickej diecézy sa stal členom Pápežskej biblickej komisie. Na päťročné funkčné obdobie ho vymenoval pápež František. Biblista Štrba vyučuje Starý zákon nielen na Slovensku, ale aj na františkánskej Fakulte biblických a archeologických vied v Jeruzaleme. (TK KBS)

15. január 2021, 14:17

Kňaz Ján Buc je hospitalizovaný s covidom, no je mimo ohrozenia života. „Ďakujem za modlitby, mám sa relatívne dobre, som v nemocnici spolu s mamkou, ale nie sme v ohrození života,“ odkázal Buc cez kňaza Juraja Drobného na záver omše, ktorú vysielala v piatok TV LUX. Bývalý tajomník Sekcie pre mládež KBS a niekdajší šéf televízie LUX zároveň prosí ľudí o modlitby za lekárov, zdravotníkov a personál v nemocniciach.

14. január 2021, 20:00

Pápež František opäť prirovnal potraty k vraždám. „Problém potratu nie je problém náboženský, je to problém ľudský, prednáboženský, je to problém ľudskej etiky,“ povedal v rozhovore pre taliansku televíziu Canale 5 a dodal: „Je správne vyhasiť jeden ľudský život, aby sa vyriešil určitý problém, hocaký? Je správne najať si vraha na vyriešenie nejakého problému?“

14. január 2021, 14:50

Skupina mladých moslimov sa pustila do rekonštrukcie Kostola sv. Tomáša v irackom Mosule, ktorý v roku 2014 zničil džihádisti z Islamského štátu. „Chceme ukázať, že čakáme na návrat kresťanov, bez ktorých toto mesto nie je samo sebou,“ uviedol vodca skupiny Mohammed Essama. (TK KBS)

14. január 2021, 08:39

Zloženie Kongresu je omnoho religióznejšie ako americká spoločnosť. Až 88 percent kongresmanov a senátorov sa hlási k niektorej z kresťanských cirkví, zastúpení sú aj židia, moslimovia, budhisti či hinduisti. Naopak, nenábožensky cítiaci ľudia, ktorí tvoria 26 percent americkej populácie, majú len jediného zástupcu. (Pew Research Center)

13. január 2021, 11:37

Na sčítanie obyvateľov sa už pripravuje aj Reformovaná kresťanská cirkev. „Synodná rada zriadila komisiu, ktorej úlohou je, aby sme dokázali osloviť čo najväčší počet ľudí vzhľadom na dôležitosť priznania identity,“ uviedol biskup Róbert Géresi, ktorý sa 1. januára ujal šesťročného funkčného obdobia. K cirkvi známej aj pod pomenovaním kalvíni, ktorú tvorí sedem maďarských a dva slovenské senioráty, sa v roku 2011 prihlásilo necelých 100-tisíc ľudí. (Reformata)