Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Nová kniha, ktorá obsahuje výber pápežových textov a príhovorov na tému pandémie, nesie názov Sila nádeje. V uplynulých dňoch ju vydalo Vatikánske knižné vydavateľstvo (LEV). Počas ôsmich rokov pontifikátu súčasného pápeža vyšlo už viac ako 150 kníh, na ktorých sa autorsky podieľal. (vatican news)

06. máj 2021, 11:19

Európska komisia vymenovala osobitného vyslanca EÚ pre náboženskú slobodu. Po Jánovi Figeľovi zo Slovenska sa tejto funkcie ujme Christos Stylianidis z Cypru. Bol komisárom EÚ pre humanitárnu pomoc a krízové riadenie počas mandátu Jeana-Clauda Junckera na čele EK a tiež koordinátorom EÚ pre boj s ebolou. (tkkbs)

05. máj 2021, 13:30

Pri dezinfekcii kostolov pomáhajú aj dve desiatky dobrovoľníkov z Oravského záchranného systému. Dezinfekcia jedného kostola trvá približne 15 minút, takže v niektoré dni za jeden večer stihnú vydezinfikovať aj 15 chrámov. (tv lux)

04. máj 2021, 10:46

Kardináli Raymond Leo Burke a Walter Brandmüller, ktorí patria medzi kritikov pápeža Františka, boli povýšení z rádu kardinálov-diakonov do rádu kardinálov-presbyterov. V rámci riadneho verejného konzistória Kardinálskeho kolégia boli rovnako povýšení aj ďalší šiesti kardináli: Angelo Amato, Robert Sarah, Francesco Monterisi, Kurt Koch, Mauro Piacenza a Gianfranco Ravasi. (vatican news)