Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Matematik Richard Kollár hodnotí prezentované dáta zo skríningového testovania. Odpovedá, prečo je priemerná pozitivita taká nízka, či bude falošná pozitivita dôležitým faktorom, ako aj to, nakoľko bolo podľa neho testovanie efektívne.

Odpovede na pár otázok o plošnom skríningu 1. Ako je možné, že je priemerná pozitivita taká nízka? Priemerná...

Uverejnil používateľ Richard Kollar Nedeľa 24. januára 2021
pred 9 hodinami
pred 10 hodinami

Bývalý predseda Mosta-Híd Béla Bugár tvrdí, že v prostredí orgánov činných v trestnom konaní sa hovorí, že „treba niečo nájsť na Bugára a potom ho teatrálne zobrať“. „Toto nie je o vládnutí. Toto je o pomste. Ja viem, že Matovič nezabúda. Hlavne po tom, ako som povedal, že ak si mám vybrať medzi Matovičom a smrťou, vyberiem si smrť,“ vyhlásil Bugár. (tasr)

pred 11 hodinami

Prezidentom Slovenskej komory učiteľov bude aj v nasledujúcom období Vladimír Crmoman. Valné zhromaždenie mu vyslovilo počas online rokovania dôveru. Viceprezidentkou bude naďalej Soňa Puterková, ktorá túto pozíciu zastávala doteraz. (tasr)

pred 12 hodinami

Provizórne premostenie cez Hornád medzi Kysakom a Veľkou Lodinou na mieste zrúteného mosta je poškodené a potrebná je jeho oprava. Ak k nej v krátkom čase nedôjde, premostenie bude uzavreté a autá budú musieť opätovne využívať obchádzku. Mostné provizórium, ktoré bolo sprejazdnené len pred týždňom, je v majetku Správy štátnych hmotných rezerv. Jeho výstavbu zabezpečoval Okresný úrad Košice-okolie v súčinnosti s armádou a hasičmi. Pochybnosti o kvalite a nosnosti vozovky vyvolávajú foršne, ktoré vykazujú stav nahnitia dreva. (tasr)

pred 13 hodinami

V Izraeli začali cez víkend ako v jednej z prvých krajín na svete očkovať proti ochoreniu Covid-19 mladých ľudí vo veku 16 - 18 rokov. Prvých tínedžerov, ktorí mali súhlas rodičov, zaočkovali v sobotu. Očkovanie má umožniť žiakom maturitných ročníkov pokračovať v prezenčnej školskej dochádzke. (tasr)

pred 15 hodinami

Minister obrany Jaroslav Naď si myslí, že poslanec Martin Čepček by mal byť vylúčený z klubu OĽaNO. V relácii TV Markíza Na telo tiež potvrdil, že má informácie o tom, že keby vo vláde skončil minister hospodárstva Richard Sulík, odišla by s ním aj časť poslancov strany Za ľudí.

pred 15 hodinami

Čínskym záchranárom sa podarilo vyslobodiť 11 z celkovo 22 baníkov, ktorí pred dvoma týždňami uviazli po výbuchu v bani na zlato v meste Čchi-sia vo východočínskej provincii Šan-tung. O ďalších desiatich baníkoch sa dosiaľ nič nevie, zatiaľ čo jedeného ďalšieho už čínske médiá pred pár dňami vyhlásili za mŕtveho. (tasr)

pred 16 hodinami

Pre potreby ministerstva zdravotníctva cirkev v prvej vlne aj počas druhej vlny pandémie pripravila zoznam duchovných, ktorí sú určení pre jednotlivé nemocnice i pre domovy sociálnych služieb. "Ide dohromady približne o 200 duchovných. Spomedzi nich, ale aj navyše k nim sa teraz prihlásili kňazi-dobrovoľníci, ochotní vykonávať v nemocniciach kňazskú službu, ale aj pomôcť v organizačnej, krízovej, podpornej či zdravotníckej oblasti," povedal hovorca KBS Martin Kramara. Okrem diecéznych kňazov pomáhajú aj desiatky rehoľníkov. (tasr)

pred 18 hodinami

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila nedeľňajšie preteky super-G. Na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom stredisku Crans Montana vyšla na trať ako prvá, no po prvom meranom medzičase minula jednu z brán. Líderka celkového hodnotenia Svetového pohára nedokončila v tejto sezóne preteky po druhý raz. (tasr)