Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

V prípade potratu do 24. týždňa tehotenstva z dôvodu závažného poškodenia dieťaťa nebude druhá lekárska správa povinná. "Je na tom dohoda," uviedla predkladateľka zákona na pomoc tehotným ženám Anna Záborská. Pozmeňujúci návrh zatiaľ nezverejnili, urobia tak najneskôr v rozprave pri druhom čítaní. 

pred 3 hodinami

Britský vládny Úrad pre verejné zdravie varuje, že osoby, ktoré budú mať v rovnakom čase chrípku a tiež ochorenie Covid-19 spôsobené novým druhom koronavírusu, budú v mimoriadnom ohrození života. Vyplýva to z novej štúdie. Štúdia využila údaje zo začiatku pandémie v Spojenom kráľovstve.

pred 3 hodinami

Zdravotnícky výbor neprijal uznesenie o návrhu na pomoc tehotným ženám. Hlasovanie sa skončilo remízou. Informovala o tom predkladateľka zákona Anna Záborská. Návrh už odobrili iné dva parlamentné výbory.

 

pred 4 hodinami

Na Slovensku v pondelok pribudlo 175 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 6931. Laboratóriá otestovali 2664 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 97 pacientov, pribudlo jedno nové úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.