Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. január 2016

Sieť by išla so Smerom-SD, len ak by sa inak nedalo

Mimoparlamentná strana #Sieť by išla po parlamentných voľbách do koalície so Smerom-SD len vtedy, ak by sa inak nedalo a len vtedy, ak sa vládna strana prestane správať ako Smer-SD. Na sociálnej sieti to dnes napísal podpredseda #Siete Miroslav Beblavý s tým, že on sám takejto zmene v správaní neverí.

Líder #Siete Radoslav Procházka na margo spolupráce so Smerom-SD pre televíziu Markíza cez víkend povedal, že pre jeho stranu je kľúčové presadiť hmotnú zodpovednosť politikov a zakázať schránkové firmy. "A keď sa to podarí s nimi, ľudia si to zaslúžia," poznamenal.

Neskôr na sociálnej sieti uviedol, že pravdepodobnosť vlády #Siete so Smerom-SD "je včera, dnes aj zajtra rovnaká, ako že im raz docvakne, akú spúšť po sebe nechávajú v zdravotníctve, školstve, dôchodkoch, podmienkach na podnikanie a platoch. Ja ju vidím niekde okolo nuly," napísal Procházka.

 Na druhej strane, pravdepodobnosť, že sa #Sieti podarí pravý stred sústrediť do jednej súdržnej sily na strane strednej vrstvy, bude podľa Procházku priamo úmerná volebnému výsledku jeho strany. "#Sieť chce pravý stred pod jednou strechou a bude to prvé, čo v pondelok 7. marca rozbehneme," deklaroval.

K ochote spolupracovať so Smerom-SD ako najpravdepodobnejším víťazom volieb sa dnes priznal líder mimoparlamentnej strany SKOK Juraj Miškov. "Vieme si predstaviť spoluprácu s každým, kto vyhrá voľby. Ľudia si zaslúžia počuť pravdu. Každá strana a každý politik by mali ľuďom jasne povedať, čo, ako a s kým chcú po voľbách dosiahnuť. Voľby nebudú súbojom pravice a ľavice. Voľby vyhrá Smer-SD a jedinou nezodpovedanou otázkou je, či bude vládnuť sám, alebo v koalícii. Časť pravice - KDH, Most-Híd a Sieť sa vykrúca a nechce povedať, ako chce svoje plány realizovať. Druhá časť Smer-SD jasne odmieta, ale ak nebudú vo vláde, nepresadia nič," povedal Miškov.

 On sám je preto presvedčený, že ak chce politická strana naozaj pomôcť ľuďom, musí byť pripravená akceptovať vôľu voličov vo voľbách. "Musíme byť pripravení s víťazom volieb spolupracovať a ponúknuť mu náš plán Singapur zameraný na zníženie nezamestnanosti, podporu mladých a rast platov," Miškov.

 

Inzercia

Odporúčame

Brose začal s výstavbou svojho závodu v Prievidzi

Brose začal s výstavbou svojho závodu v Prievidzi

Výrobca komponentov pre automobily, spoločnosť Brose, už začal s realizáciou svojej investície v Prievidzi. V priemyselnom parku za začali stavebné práce na základe stavebného povolenia pre administratívnu a výrobnú budovu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.