Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. január 2016

Brose začal s výstavbou svojho závodu v Prievidzi

Výrobca komponentov pre automobily, spoločnosť Brose, už začal s realizáciou svojej investície v Prievidzi. V priemyselnom parku za začali stavebné práce na základe stavebného povolenia pre administratívnu a výrobnú budovu.

"Predmetom stavebného povolenia sú novostavby priemyselného komplexu s výrobnou halou, administratívnymi priestormi a príslušným vybavením ako objekty vrátnice, technológie odpadového hospodárstva, strojovne, prístreškov, plôch statickej dopravy a vnútroareálových komunikácií," uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

Priblížil, že všetky objekty sa nachádzajú mimo zastavaného územia mesta a stavba je umiestnená v už existujúcom priemyselnom areáli. "Navrhnutý objekt sa nachádza v priemyselnej zóne, v urbanistickom obvode Ukrniská v západnej časti katastra mesta Prievidza, ktoré je určené pre priemyselnú výrobu a riešenie dopravného a technického vybavenia mesta. Na základe posúdenia územného plánu mesta Prievidza je návrh investora v súlade s platnou územnoplánovacou dokumentáciou," skonštatoval.

Hlavný stavebný objekt haly s administratívnou časťou, ako spresnil Axel Mallener, konateľ spoločnosti Brose Prievidza, má pôdorys s rozmermi 129,6 x 144 metrov. "Výrobná a montážna hala je navrhnutá ako jednopodlažná a administratívna časť ako dvojpodlažný objekt," doplnil.

Subdodávateľ pre automobilový priemysel oficiálne ohlásil svoju investíciu v prievidzskom priemyselnom parku 11. mája 2015. Do strategického závodu plánuje firma investovať 50,1 milióna eur, výrobu chce začať v roku 2017. V prvých troch rokoch svojej existencie by mal projekt priniesť 600 pracovných miest, v konečnej fáze by ich malo byť 3000. Ambíciou investora je tiež postupne zastavať väčšinu územia parku.

Spoločnosti Brose Prievidza, s.r.o., ktorá vznikla v marci 2015 a jej jediným spoločníkom je nemecká skupina Brose International GmbH Coburg, odsúhlasila vláda SR aj investičnú pomoc vo výške 12,5 milióna eur.

Skupina Brose má zastúpenie v Európe, Ázii, Amerike a Afrike. Jej produkcia sa zameriava na výrobu mechatronických komponentov a systémov pre automobilový priemysel. Svoju produkciu dodáva približne 80 značkám automobilov, viac než 30 dodávateľom elektrických motorov a mechatronických systémov pre dvere automobilov, zadné výklopné dvere a sedadlá. Skupina zamestnáva takmer 23.000 pracovníkov.

Inzercia

Odporúčame

Chorvát Rudež novým trénerom basketbalistov

Chorvát Rudež novým trénerom basketbalistov

Ivan Rudež sa stal novým trénerom mužskej basketbalovej reprezentácie SR. Chorvátsky kouč nahradil vo funkcii Milana Černického a národný tím Slovenska povedie v blížiacej sa kvalifikácii o postup na budúcoročný kontinentálny šampionát.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.