Hamšík pripravil gól pre Higuaina, Neapol vyhral 3:1 a vedie súťaž

Futbalisti SSC Neapol v zostave aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zvíťazili v sobotňajšom zápase 20. kola talianskej Serie A nad Sassuolom 3:1 a poistili si vedenie v súťaži. Neapol vyhral štvrtý duel za sebou a v tabuľke má pred druhým Interom Miláno štvorbodový náskok.

Na výhre domácich sa podieľal aj Hamšík, ktorý presnou asistenciou v závere prvého polčasu pripravil gól pre Gonzala Higuaina. Argentínsky útočník pridal svoj druhý presná zásah v závere súboja, keď upravil na konečných 3:1.

Milánsky Inter nevyužil šancu stiahnuť stratu na Neapol, keď iba remizoval na ihrisku Atalanty Bergamo 1:1. Aktívnejší domáci viedli od 17. minúty, keď nešťastne poslal loptu do vlastnej brány kolumbijský obranca Jeison Murillo. Už o osem minút hostia vyrovnali, strelcom gólu však bol obranca Atalanty Rafael Tolói.