Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2016

Čudný prieskum nameral strane Borisa Kollára 4,6 percenta

Zo siedmych politických strán by Smer-SD obsadil 75 miest a volilo by ho 40,7 percent opýtaných. KDH by prešlo tesne.

Po 15 kresiel by si rozdelili strany #Sieť (8,1 percenta) a Most-Híd (7,9 percenta). O dvoch menej zástupcov by mala v národnej rade mala SNS (7,4 percenta). Po 11 mandátov by mali SaS (6,2 percenta) a OĽaNO-NOVA (5,7 percenta). Ako posledné by sa do zákonodarného zboru dostalo KDH s 10 poslancami (5,6 percenta).

Agentúra AKO robila prieskum 11. až 14. januára na vzorke 1 000 respondentov. Na hlasovaní by sa nezúčastnilo 10,3 percenta opýtaných, ďalších 20,1 percenta nevedelo, koho by volilo a 1,6 percenta ľudí odmietlo odpovedať.

Tesne pred bránami parlamentu by zostalo Sme rodina - Boris Kollár (4,6 percenta). Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko by získala 3,2 percenta hlasov, SMK 2,1 percenta, SDKÚ-DS 1,6 percenta rovnako ako Strana zelených Slovenska. KSS by volilo 1 percento opýtaných, Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník a Odvaha - Veľká národná a proruská koalícia mala podporu 0,7 percenta respondentov.

Vzdor - stranu práce podporuje 0,6 percenta opýtaných. Po 0,4 percenta získali Koalícia spoločne za Slovensko, Maďarská kresťanskodemokratická aliancia, Priama demokracia a SKOK. Stranu moderného Slovenska a Šancu by si vybralo 0,3 percenta respondentov a TIP 0,1 percenta.

Zaujímavosťou prieskumu je vysoký výsledok strany Sme rodina. V poslednom prieskume MVK mala 2,7 percenta, predtým sa však pohybovala na výrazne nižších číslach. 

TASR, Postoj

Inzercia

Odporúčame