Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2016

Hudobník J. Lehotský má druhú vtipnú výtvarnú výstavu i nový album

Známy spevák, jeden z najúspešnejších skladateľov slovenskej modernej populárnej hudby a líder skupiny Modus Janko Lehotský sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti aj ako výtvarník.

Po roku má v rodnej Bratislave druhú výstavu. Je v galérii Umelka a nazval ju Moje mladšie ja.

"Táto expozícia nadväzuje na úspešnú premiérovu výstavu Moje druhé ja, ktorá bola vo vstupnom priestore Divadla Malá scéna. Pokračuje v odkrývaní svojho výtvarného rozmeru. Je koncipovaná do troch blokov: obraz – kameň – drevo, ktoré sú centrom jeho záujmu. Obrazy už deväť rokov maľuje technikou akrylu a podľa fotografického podkladu sa koncentruje na portréty blízkych, ako je rodina, priatelia alebo známi ľudia," povedala v zaplnenej galérii na štvrtkovej (14.1.) vernisáži jej kurátorka Barbara Brathová.

Okrem autoportrétu a blízkych (Kamoš z dvora, Čudný, Ľudo v prievane, Vzdialený Matuškov bratranec z druhého kolena) zobrazil aj herecké osobnosti (Richard Gere, Clint Eastwood, Jean Reno a iné).

"Viac ako obraz Janka Lehotského uchvátili kameň a drevo. Tam sa najkomplexnejšie vrství jeho kreatívny zásah do tvrdej i mäkkej matérie. Tvorivo vychádza z formy prírodného fenoménu, aby vlastným videním vstúpil do naturálneho. Indiferentný materiál hravo dotvára farbou, rezom, aby vdýchol do matérie ľudskú dušu, dal jej minimalistickými zásahmi nový tvar aj tvár a vyprofiloval artefakt bližšie komunikujúci s návštevníkom," zdôvodnila Brathová.

Inzercia

Odporúčame

Bouchardová po výhre nad Cibulkovou: V prvom sete to bol vysoký level

Bouchardová po výhre nad Cibulkovou: V prvom sete to bol vysoký level

Slovenská tenistka Dominika Cibulková ńeuspsla v semifinále dvojhry na turnaji WTA v tasmánskom Hobarte. Ako nasadená trojka prehrala s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou po dvojhodinovej trojsetovej bitke 1:6, 6:4, 4:6. Wimbledonská finalistka z roku 2014 nadviazala na triumf nad Cibulkovou z vlaňajšieho US Open. Po zápase v New Yorku sa Bouchardová v šatni pošmykla, pri páde utrpela otras mozgu a sezóna sa pre ňu predčasne skončila. V sobotňajšom finále ju čaká víťazka duelu medi druhou nasadenou Francúzkou Alize Cornetovou a Švédkou Johannou Larssonovou. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.