Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. január 2016

Pri útokoch v Jakarte zahynulo najmenej sedem ľudí

Najmenej sedem ľudí vrátane štyroch útočníkov zahynulo dnes pri sérii bombových útokov a streľbe v centre indonézskej metropoly Jakarta.

Pri útokoch v Jakarte zahynulo najmenej sedem ľudí

Správy o počte obetí na životoch sa však v jednotlivých médiách výrazne rozchádzajú. Spravodajská stanica CNN informovala o jednom usmrtenom policajtovi, piatich civilistoch a štyroch militantoch.

Indonézski vojaci na mieste bombových útokov a streľby v centre indonézskej Jakarty 14. januára 2016. (Foto: TASR/AP)

Zásah polície proti militantom v indonézskej metropole sa podľa informácií agentúry AP už skončil, pričom polícia má situáciu v meste pod kontrolou.

K výbuchom došlo na viacerých miestach Jakarty, okrem iného pred kaviarňou americkej Starbucks, policajným stanovišťom v blízkosti obchodného centra Sarinah, neďaleko prezidentského paláca a kancelárií OSN, spresnil hovorca jakartskej polície.

Inzercia

„Štyria páchatelia boli zabití v prestrelke s políciou,“ uviedol hovorca, ktorého citovala DPA. Dodal, že podľa dostupných informácií nie sú pravdepodobne na úteku žiadni ďalší útočníci. Pri útokoch utrpeli podľa jeho slov zranenia traja policajti.

Indonézsky prezident Joko Widodo útoky označil za teroristický čin, zároveň však vyzval verejnosť, aby zachovala pokoj. „Nemôžeme byť vystrašení a porazení týmto teroristickým činom,“ vyhlásil Widodo, ktorého citovala internetová stránka Kompas.com.

Vedenie Starbucksu uviedlo, že zranenia utrpel jeden zo zákazníkov kaviarne, avšak jej zamestnancom sa nič nestalo.

Polícia tesne po začatí útokov uzatvorila celú oblasť, v ktorej sa nachádza množstvo úradov. Ľuďom v nej zároveň prostredníctvom reproduktorov nariadila, aby nevychádzali z budov. Na miesto následne dorazili stovky policajtov a vojakov v obrnených vozidlách.
 

Odporúčame