Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. január 2016

Pri útokoch v indonézskej Jakarte zahynulo najmenej šesť ľudí

Najmenej šesť ľudí zahynulo dnes v centre indonézskej metropoly Jakarta pri streľbe a bombových útokoch militantov, informovala tamojšia polícia. Podľa nej sú medzi obeťami policajti aj civilisti. Útokom predchádzala hrozba zo strany organizácie Islamský štát (IS), uviedla agentúra Reuters.

K výbuchom došlo na viacerých miestach vrátane kaviarne v obchodnom stredisku Sarinah, v blízkosti prezidentského paláca a kancelárií OSN, informovala spravodajská stanica BBC.

Podľa indonézskych médií došlo k šiestim výbuchom. Polícia uviedla, že v najmenej jednom prípade útočil samovražedný atentátnik. Celkovo podľa nej útočilo najviac 14 militantov.

Jeden zo svedkov pre agentúru AP povedal, že v kaviarni sa odpálili najmenej traja samovražední atentátnici a na neďaleké policajné stanovište zaútočili dvaja strelci.

"Islamský štát sa vyhrážal, že Indonézia bude stredom jeho záujmu," povedal novinárom hovorca polície Anton Charliyan. Dodal však, že zatiaľ nie je známe, kto je zodpovedný za dnešný útok. Medzi obeťami sú podľa neho traja policajti a traja civilisti.

Inzercia

Odporúčame

Ak by Poľsko dnes žiadalo o vstup do EÚ, podľa Verhofstadta by neuspelo

Ak by Poľsko dnes žiadalo o vstup do EÚ, podľa Verhofstadta by neuspelo

Šéf skupiny Aliancia liberálov a demokratov pre Európu (ALDE) v Európskom parlamente (EP) a bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt včera vyhlásil, že ak by sa súčasná poľská vláda usilovala o členstvo v EÚ, poľská žiadosť by bola zamietnutá. Pripojil sa tak ku kritike zo strany iných predstaviteľov EÚ, podľa ktorých konzervatívna poľská vláda porušuje princípy právneho štátu.