Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2022, 22:43

Prieskum AKO

Najviac opýtaných sa stotožňuje s opatreniami, ktoré presadzuje SaS

Ukazuje to prieskum pre reláciu TV Joj Na hrane. 

Viac ako 26 percent ľudí sa stotožňuje s názormi SaS pri presadzovaní protipandemických opatrení. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

So stranou SaS sa najčastejšie stotožňujú muži, mladí ľudia a obyvatelia Bratislavského kraja. 

S názormi na opatrenia Sme rodina sa stotožňuje 15,6 percenta respondentov. Ide najmä o ženy a respondentov s najnižším vzdelaním. 

Viac ako 11 percent opýtaných sa stotožňuje s opatreniami hnutia OĽaNO. Ide častejšie o ľudí nad 66 rokov. 

Opatrenia, ktoré presadzuje strana Za ľudí, podporuje 7,5 percent respondentov. Vyše 13 percent opýtaných odpovedalo, že sa nestotožňuje s opatreniami žiadnej strany. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Španielska LGBT komunita hovorí o stigmatizácii pri informovaní o opičích kiahňach. „Hlavné riziko sa v súčasnosti týka mužov, ktorí mali sex s mužmi, a to musíme povedať. Robíme to v záujme práve tejto skupiny, ktorej sa to týka. To nie je stigmatizácia, to je skrátka zhodnotenie aktuálnej hrozby,“ kontroval komunite nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. (markíza)

pred 9 hodinami

Holanďan Koen Bouwman triumfoval v 19. etape cyklistických pretekov Giro d’Italia. Jazdec tímu Jumbo-Visma zdolal druhého Švajčiara Maura Schmida a tretieho Taliana Alessandra Tonelliho. Ružový dres pre vedúceho pretekára celkového poradia si udržal Ekvádorčan Richard Carapaz z Ineosu-Grenadiers. (tasr)

pred 10 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky. Dobrým príkladom je podmienenie uhrádzania niektorých úkonov u zubného lekára preventívnymi prehliadkami. „Prevencia je najlepšia a je najlacnejšia. Pripravuje sa aj legislatíva, ale všetko je to ešte v rámci diskusií,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.