Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. január 2016

Turecko: Väčšina z obetí samovražedného útoku v Istanbule boli Nemci

Väčšina z desiatich obetí, ktoré zahynuli pri dnešnom samovražednom bombovom útoku v centre tureckého Istanbulu, boli Nemci. Nemeckej kancelárke Angele Merkelovej to telefonicky oznámil turecký premiér Ahmet Davutoglu.

Predseda tureckej vlády tiež nemeckej kancelárke povedal, že vyšetrovanie dnešného samovražedného útoku, ktorý má podľa doterajších zistení na svedomí zrejme sýrsky občan, bude prebiehať v spolupráci tureckých a nemeckých úradov.

Zdroj z tureckej vlády pre tlačovú agentúru DPA spresnil, že najmenej deviati z desiatich zabitých boli nemeckí občania.

Pri dnešnom útoku, ku ktorému došlo na Námestí sultána Ahmeda v centre Istanbulu, neďaleko Modrej mešity hojne navštevovanej zahraničnými turistami, zahynulo najmenej desať ľudí a najmenej 15 osôb utrpelo zranenia.

Podľa skoršieho vyjadrenia podpredsedu tureckej vlády Numana Kurtulmusa bol samovražedným útočníkom sýrsky občan narodený v roku 1988.

Inzercia

Odporúčame

Relikviár svätej Terézie putuje po kostoloch v Nitrianskej diecéze

Relikviár svätej Terézie putuje po kostoloch v Nitrianskej diecéze

Dva nitrianske kostoly privítali v pondelok 11. januára relikviár svätej Terézie z Lisieux. Predpoludním čakal na telesné ostatky známej svätej rehoľníčky Farský kostol Navštívenia Panny Márie v Nitre zaplnený veriacimi, neskôr sa relikvie dostali do Farského kostola svätého Gorazda na Klokočine.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.