12. január 2016

Tatarov gól ani Chárova asistencia ich tímom na body nestačili

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zaznamenal jednu asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Bostonu to na body nestačilo, keď prehral na štadióne New Yorku Rangers tesne 1:2.

Kapitán "medveďov" strávil na ľade dokopy 25:13 minút a do štatistík si pripísal aj jednu "plusku" a dve strely na bránku. Tridsaťosemročný bek bodoval v treťom zápase v rade, pričom vo všetkých zaznamenal po jednej asistencii. Celkovo má na konte už 22 bodov (5+17).

Detroitu nestačil na víťazstvo ani 14. gól a 27. bod Tomáša Tatara v sezóne. Dvadsaťpäťročný slovenský krídelník upravil v 16. minúte zápasu s LA na 1:1 a "červené krídla" išli potom aj do vedenia zásluhou Alexeja Marčenka. V ďalšom priebehu však už skórovali iba domáci Kings, ktorí sa nakoniec tešili z triumfu 4:2. Hrdinom a prvou hviezdou duelu bol Anže Kopitar. Slovinský center strelil gól a pridal tri asistencie. Detroit prerušil štvorzápasovú víťaznú sériu. Ďalší slovenskí hokejisti Marián Gáborík (LA) a Tomáš Jurčo (Detroit) nebodovali.

Florida prehrala vo Vancouveri 2:3 po predĺžení a ukončila tak najdlhšiu víťaznú sériu v klubovej histórii, ktorá trvala 12 zápasov. "Panteri" viedli 2:0, ale v 58. minúte vyrovnal 19-ročný mladík a účastník nedávnych MS do 20 rokov Jake Virtanen a v predĺžení pri vylúčení Jaromíra Jágra rozhodol Daniel Sedin. Ten strelil svoj 346. gól za Canucks a vyrovnal sa na čele klubových tabuliek krajanovi Markusovi Näslundovi.