Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. január 2022, 09:38

Najstaršiu populáciu z okresov má bratislavské Staré Mesto, najmladšiu Senec

Pätina obyvateľov okresu Bratislava 1 má viac ako 65 rokov.

Najstaršiu populáciu z okresov v Bratislavskom samosprávnom kraji  majú z pohľadu vekových skupín v prvom Bratislavskom okrese, ktorý kopíruje mestskú časť Bratislava-Staré Mesto. Naopak, okresom s vekovo najmladším obyvateľstvom je okres Senec. Vyplýva to zo zverejnených údajov Sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021.

V Starom Meste evidujú zo všetkých okresov v regióne najväčší podiel ľudí v poproduktívnom veku (65+), seniori tvoria v Starom Meste 21,51 percenta zo 46 080 rezidentov. V centrálnej časti hlavného mesta žije spomedzi okresov bratislavského regiónu takisto najnižší podiel ľudí v produktívnom veku (15–64 rokov), 63,31 percenta populácie, v iných okresoch kraja je to nad 65 percent. Podiel detí (0-14 detí) v Starom Meste na úrovni 15,19 percenta je druhý najnižší v kraji, menej je to len v okrese Bratislava V (15,11 percenta).

V okrese Senec dosahuje zastúpenie detí a mládeže do 14 rokov najväčšie číslo zo všetkých okresov (21,57 percenta populácie). Seniorov nad 65 rokov je zasa v percentuálnom vyjadrení v rámci kraja najmenej, tvoria 12,78 percenta populácie. Ľudia v produktívnom veku tvoria v okrese Senec 65,65 percenta rezidentov.

Vo všetkých mimobratislavských okresoch kraja (Senec, Malacky, Pezinok) je v porovnaní s okresmi na území hlavného mesta nižší podiel seniorov a vyšší podiel detí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Slovenskí hokejisti nastúpia vo štvrťfinále majstrovstiev sveta proti Fínsku, ktoré zdolalo v záverečnom zápase B-skupiny nad Českom 3:0 a stalo sa víťazom skupiny. Zápas sa odohrá vo štvrtok o 19.20 hod. 

pred 4 hodinami
pred 5 hodinami

Rusko tvrdí, že už odstránilo všetky míny z prístavu v Mariupole a okolitých vôd. Moskva obvinila Ukrajinu z toho, že na ochranu svojich prístavov rozmiestnila priamo v nich a ich okolí míny a niekoľko stoviek je unášaných po mori. Kyjev tieto tvrdenia označil za dezinformácie. Rusko po prevzatí kontroly nad oceliarňami má v rukách už celé mesto. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.