Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. január 2016

Tínedžer vo Francúzsku zaútočil na židovského učiteľa v mene Islamského štátu

Pätnásťročný chlapec, ktorý včera ráno zaútočil na židovského učiteľa s jarmulkou na hlave v juhofrancúzskom prístavnom meste Marseille, je turecký občan kurdského pôvodu. Chlapec povedal, že konal v mene militantného Islamského štátu, informoval včera na tlačovej konferencii v Marseille tamojší prokurátor.

"Tvrdil, že konal v mene Alaha a Islamského štátu, niekoľkokrát zopakoval, že to vykonal v mene Dáišu (Islamského štátu)," uviedol podľa agentúry Reuters prokurátor Brice Robin.

Chlapec vyzbrojený mačetou a nožom spôsobil učiteľovi ľahké zranenia rúk, ktorými sa bránil pred útočníkom, kým ho zadržali.

Minister vnútra Bernard Cazeneuve označil tento útok za "brutálnu antisemitskú agresiu".

Francúzsko má najvyšší podiel židovského a moslimského obyvateľstva v Európe. Násilné rasové incidenty sú pod drobnohľadom, odkedy sa Islamský štát prihlásil k sérii koordinovaných útokov v Paríži z 13. novembra 2015, pri ktorej zahynulo 130 ľudí.

Inzercia

Odporúčame

Stránku volby.digital využilo na registráciu pre voľby už takmer 10.000 Slovákov

Stránku volby.digital využilo na registráciu pre voľby už takmer 10.000 Slovákov

Prostredníctvom stránky a aplikácie volby.digital do pondelka požiadalo o možnosť hlasovať v marcových parlamentných voľbách zo zahraničia už takmer 10.000 Slovákov. Autori aplikácie predpokladajú, že záujem bude ešte viac stúpať s blížiacim sa 15. januárom, ktorý je posledným dňom pre doručenie žiadosti o vydanie hlasovacieho lístka pre voľbu poštou.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.