Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. január 2022, 20:05

Civiltà Cattolica

V prestížnom katolíckom časopise vyšiel článok podporujúci asistovanú samovraždu

V prestížnom katolíckom časopise vyšiel článok podporujúci asistovanú samovraždu

Web La Civiltà Cattolica. Foto - Postoj/Juraj Brezáni

Autor textu, ktorý je členom Pápežskej akadémie pre život a profesorom morálnej teológie, čelí silnej kritike.

Takmer 60 organizácii skritizovalo článok obhajujúci asistovanú samovraždu, ktorý bol uverejnený v talianskom katolíckom časopise La Civiltà Cattolica, ktorý vydávajú jezuiti.

Informovala o tom Catholic News Agency.

Autorom článku je jezuita Carlo Casalone, profesor morálnej teológie na Pápežskej Gregorovej univerzite v Ríme a členom Pápežskej akadémie pre život.

Casalone obhajuje, aby poslanci schválili zákon schvaľujúci asistovanú samovraždu, pretože to podľa neho môže poslúžiť ako bariéra proti prípadnému prílišnému uvoľneniu legislatívy pomocou referenda, aj keď „nedokonalá a sama osebe problematická“.

Článok podporujúci taliansky návrh zákona, ktorý by legalizoval asistovanú samovraždu, organizácie odsúdili v spoločnom vyhlásení.

Tvrdia, že ich prekvapilo, že organizácia, „od ktorej by človek očakával, že bude nasledovať magistérium cirkvi“, dáva priestor myšlienkam, ktoré by podľa nich mohli smerovať ku „kultúre vyhadzovania“, pred ktorou varuje pápež František.

Časopis La Civiltà Cattolica bol založený jezuitmi v roku 1850 a vychádza dvakrát mesačne.

V Taliansku sa okrem rozoberaného zákona bude konať aj referendum, ktorého cieľom je s výnimkou niekoľkých situácii zrušiť sankcie za to, keď niekto spôsobí smrť druhého človeka s jeho súhlasom.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami
pred 8 hodinami

Španielska LGBT komunita hovorí o stigmatizácii pri informovaní o opičích kiahňach. „Hlavné riziko sa v súčasnosti týka mužov, ktorí mali sex s mužmi, a to musíme povedať. Robíme to v záujme práve tejto skupiny, ktorej sa to týka. To nie je stigmatizácia, to je skrátka zhodnotenie aktuálnej hrozby,“ kontroval komunite nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach. (markíza)

pred 8 hodinami

Holanďan Koen Bouwman triumfoval v 19. etape cyklistických pretekov Giro d’Italia. Jazdec tímu Jumbo-Visma zdolal druhého Švajčiara Maura Schmida a tretieho Taliana Alessandra Tonelliho. Ružový dres pre vedúceho pretekára celkového poradia si udržal Ekvádorčan Richard Carapaz z Ineosu-Grenadiers. (tasr)

pred 9 hodinami

Ministerstvo zdravotníctva chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky. Dobrým príkladom je podmienenie uhrádzania niektorých úkonov u zubného lekára preventívnymi prehliadkami. „Prevencia je najlepšia a je najlacnejšia. Pripravuje sa aj legislatíva, ale všetko je to ešte v rámci diskusií,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.