Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. január 2022, 08:05

KĽDR odpálila ďalšiu neidentifikovanú strelu

Severokórejský režim v novom roku zintenzívnil testy svojich balistických rakiet.

Severná Kórea odpálila v piatok ďalšiu neidentifikovanú strelu smerom na východ, oznámila juhokórejská armáda. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej ide pravdepodobne o tretiu raketovú skúšku zo strany KĽDR za niečo vyše týždňa.

Odpálenie strely oznámil zbor náčelníkov generálnych štábov juhokórejskej armády s tým, že doposiaľ nebolo jasné, či išlo o nový test balistickej rakety. Podľa agentúry DPA tiež nebolo známe, do akej diaľky bola strela odpálená.

Japonská pobrežná stráž uviedla, že zaznamenala "odpálenie niečoho, čo sa javí ako balistická raketa alebo rakety zo Severnej Kórey". Hovorca pobrežnej stráže agentúre AFP povedal, že sa stále analyzuje, kam dopadla a či išlo o jeden alebo viacero objektov.

V pondelok Severná Kórea úspešne otestovala nadzvukovú strelu. Išlo už o druhé vypálenie takejto strely za menej než týždeň, k prvému došlo 5. januára.

V reakcii na to administratíva amerického prezidenta Joea Bidena uvalila v stredu sankcie na piatich severokórejských predstaviteľov.

Severná Kórea v piatok varovala, že v reakcii na sankcie uvalené Spojenými štátmi v súvislosti s nedávnym odpálením rakiet bude nútená prijať rozhodné odvetné opatrenia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Slovensko bude mať na zimnej olympiáde prvýkrát v histórii zastúpenie v ženských boboch. Na februárových hrách v Pekingu sa predstaví Viktória Čerňanská, ktorá získala olympijskú miestenku v súťaži monobobov. (tasr)

pred 7 hodinami

Ak sú so súhlasom vlády a parlamentu na našom území spriatelené vojenské jednotky, dočasne či na konkrétny čas, nejde o stratu suverenity. Ak vláda a parlament majú možnosť zmluvu kedykoľvek vypovedať a cudzie, aj keď spriatelené jednotky požiadať, aby krajinu opustili, nejde o stratu suverenity. Píše Roman Joch.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva