Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. január 2016

Charlie Hebdo zobrazil zakrvaveného Boha s nápisom Vrah na úteku

Rok od teroristických útokov na redakciu Charlie Hebdo si francúzsky časopis pripomenul novou provokáciou.

Charlie Hebdo zobrazil zakrvaveného Boha s nápisom Vrah na úteku

Na titulnej strane špeciálneho čísla zobrazil Boha s kalašnikovom na chrbte a zakrvavenými rukami a nohami. Nad karikatúrou sa nachádza nadpis „Rok po tom: Vrah je stále na úteku“.

Špeciálne vydanie časopisu sa stretlo s kritikou viacerých náboženských predstaviteľov. „Zraňuje všetkých veriacich rôznych náboženstiev: je to karikatúra, ktorá v čase, keď potrebujeme byť bok po boku, ničomu nepomáha,“ vyhlásil jeden z lídrov francúzskej moslimskej komunity Anouar Kbibech. Francúzski biskupi sa zasa verejne pýtajú, či toto je spôsob polemiky, ktorú teraz krajina potrebuje.

Vatikánsky denník L´Osservatore Romano zasa zdôraznil, že Charlie Hebdo opäť zabúda, ako náboženskí predstavitelia pravidelne odmietajú akékoľvek násilie v mene Boha.

Prečítajte si aj
Nie som Charlie
Vladimír Palko: Falošná voľba medzi terorom a nihilizmom Zdieľať

„Zabíjanie v mene Boha je proti Bohu,“ parafrázoval slová pápeža Františka taliansky biskup Bruno Forte, podľa ktorého akékoľvek násilie v Božom mene je obyčajnou ideológiou a falzifikáciou viery.

Počas minuloročného útoku na redakciu Charlie Hebdo moslimskí radikáli zavraždili jedenásť novinárov. V uplynulých dňoch im francúzsky prezident Francois Hollande odhalil pamätnú tabuľu. Čoskoro ju však museli vymeniť, keďže meno jedného z karikaturistov bolo napísané nesprávne.

- ig -

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.