Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. január 2016

Svitko na Rely Dakar v 5. etape tretí, celkovo poskočil na druhú priečku

Slovenským motocyklistom vyšla štvrtková 5. etapa prestížnych pretekov Rely Dakar.

Štefan Svitko v nej obsadil tretiu priečku s mankom 2:33 min na víťazného Austrálčana Tobyho Pricea a v celkovom poradí sa vyšvihol zo štvrtého na druhé miesto. Na lídra Paula Goncalvesa z Portugalska stráca 1:45 min. Jeho krajan Ivan Jakeš skončil vo štvrtok na siedmej pozícii (+7:19 min), celkovo je jedenásty.

Konvoj sa vo štvrtok presunul z argentínskeho mesta Jujuy do Bolívie a Svitko sa na 327 km dlhej trati s cieľom pri soľnom jazere v Uyuni neustále posúval vpred. V úvodných meraných úsekoch mu patrila deviata priečka, dravou jazdou sa ale napokon dostal na pódium pre najlepších. Jakeš sa pohyboval na úrovni šiestej a ôsmej priečky a napokon ho v cieli klasifikovali ako siedmeho v poradí. 

Jazdci počas piatej etapy vyšli až do výšky 4600 m.n.m, čo bolo počas "špeciálu" najvyššie položené miesto v celej histórii Dakaru. Trať viedla po celý čas v náročných podmienkach v tesnej blízkosti takmer šesťtisícových hôr. 

Medzi automobilmi si lídrské postavenie upevnil Sebastien Loeb. Deväťnásobný majster sveta rely z Francúzska si pri svojom prvom štarte na Dakare pripísal už tretie etapové víťazsto, keď za seba odsunul tímových kolegov z Peugeotu Španiela Carlosa Sainza i krajana Stephane Peterhansela.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.