Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. január 2022, 12:58

Napadnutie maloletej

Pre prípad dievčaťa sa chce Kollár pýtať Mikulca ako rieši šikanu detí

Pre prípad dievčaťa sa chce Kollár pýtať Mikulca ako rieši šikanu detí

Boris Kollár. FOTO TASR - Jakub Kotian

Dievča mali napadnúť, opiť a vyzliecť jej kamaráti. Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci sa už zaoberá okolnosťami napadnutia 11-ročného dievčaťa v Miloslavove. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Dievča mali napadnúť, opiť a vyzliecť jej kamaráti.

Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. V stredu o tom informoval portál noviny.sk.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci vyšetruje okolnosti napadnutia maloletého dievčaťa, ku ktorému malo prísť v priebehu dňa 2. januára v Miloslavove. Vzhľadom na citlivosť prípadu bližšie informácie nebudeme zverejňovať,“ uviedla na margo prípadu polícia.

V prípade začala polícia trestné stíhanie vo veci lúpeže. Zároveň nevylúčila, že môže dôjsť k prekvalifikovaniu skutkovej podstaty trestného činu.

„Prípadom sa od začiatku intenzívne zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci, ktorí vo veci vykonávajú všetky potrebné procesné úkony v zmysle zákona, ktorých cieľom je náležité objasnenie tejto trestnej veci,“ spresnila polícia.

Incident sa mal podľa portálu odohrať v areáli bývalého družstva v Miloslavove. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti, ktoré dievča bili, prinútili ho piť alkohol a nakoniec zvliecť šaty, čo si mali aj odfotiť.

Podľa medializovaných informácií takýto prípad by nemal byť jediný a táto skupina už zaútočila na deti aj v minulosti.

Inzercia

„Medializované informácie o pôsobení organizovanej skupiny takzvaného 'detského gangu' v obci potvrdiť nemôžeme. Rovnako neevidujeme zo strany občanov doposiaľ žiadne oznámenie alebo podanie, ktoré by sa týkalo takéhoto konania 'gangu' v uvedenej obci ani v blízkom okolí,“ dodala polícia

Kollár si chce predvolať Mikulca

Predseda parlamentu Boris Kollár chce pre napadnutie 11-ročného dievčaťa v Miloslavove skupinou kamarátov predvolať na najbližšiu koaličnú radu ministra vnútra Romana Mikulca. Chce od neho počuť, akým spôsobom sa v krajine zamedzí šikane detí.

"Voči šikane detí sa musíme ako spoločnosť ostro ohradiť a postaviť," zdôraznil Kollár na sociálnej sieti. Od Mikulca chce preto počuť, ako chce zamedziť tomu, aby sa podobné prípady opakovali.

"Keď to bude nutné, vyvolám zmenu Trestného zákona, aby takéto deti, ktoré iné šikanujú, skončili v reedukačných centrách až do svojej dospelosti," uviedol Kollár. Pripomenul, že spoločnosť sa dozvie len o časti takýchto prípadov, šikanu je preto podľa neho potrebné radikálne riešiť.

Prípad by sa mal prerokovať aj na najbližšom mimoriadnom branno-bezpečnostnom výbore parlamentu.

"O zaradenie tohto bodu som požiadal jeho predsedu, kolegu Juraja Krúpu. Preveríme všetky podozrenia, ktoré prípad sprevádzajú. Hlavne, či polícia a prokuratúra urobili všetko, čo mali," uviedol na sociálnej sieti podpredseda Národnej rady SR za OĽaNO Gábor Grendel.

Dnes treba vedieť

pred hodinou

MS v hokeji: Dáni zvíťazili nad Francúzskom 3 : 0, po piatich vystúpeniach majú na konte deväť bodov a priebežne sú na 4. priečke zaručujúcej postup do štvrťfinále. Slovenský tím je pred stretnutím s Talianskom (19.20 hod.) na 5. mieste a za Dánmi zaostáva o tri body. (tasr)

pred hodinou

Austrálsky premiér Scott Morrison priznal porážku v parlamentných voľbách, v ktorých zvíťazila Austrálska strana práce (ALP). Tá vytvorí novú vládu a jej líder Anthony Albanese sa stane premiérom. (tasr)

pred 4 hodinami

Z okna horiaceho bytu na siedmom poschodí vyskočila v Trenčíne jedna osoba, ktorá zraneniam podľahla, informovala trenčianska krajská polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom usmrtenia. Na miesto privolali všetky záchranné zložky. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.