Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. január 2016

Primátorka Madridu: Medzi tromi kráľmi musia byť aj ženy

V Madride rozhodli o tzv. genderovom prevedení sprievodu troch kráľov.

Primátorka Madridu: Medzi tromi kráľmi musia byť aj ženy

V Madride sa tieto sviatky zviedol zápas o podobu Vianoc a kresťanskú symboliku. Naprv išlo o to, či bude inštalovaný veľký vianočný betlehem - tak ako každoročne - pred palácom Cibeles v Madride, hlavným sídlom mestského magistrátu.

Od júna minulého roka má totiž hlavné mesto Španielska novú ultraľavicovú primátorku Manuelu Carmenovú. Tá vyhlásila, že mesto "nepatrí katolíkom" a treba vziať do úvahy citlivosť voči ostatným, napríklad neveriacim. Primátorka Madridu Manuela Carmena (Foto - wikimedia.org)

Taliansky denník Il Foglio uvádza, že proti plánom neinštalovať vianočné jasličky protestovali majitelia obchodov a reštaurácií, pre ktoré bolo gigantické znázornenie Pánovho Narodenia turistickou atrakciou, ktorá priťahovala ich klientov.

Jasličky nakoniec predsa len inštalované boli, ale sedemkrát menšie než zvyčajne. Tým sa však obštrukcie okolo vianočných sviatkov v metropole Španielska nekončia.

Vedenie mesta sa totiž rozhodlo urobiť zmeny v jednom z tradičných trojkráľových sprievodov, ktorý prechádza ulicami Madridu vždy 5. januára, v podvečer sviatku Troch kráľov.

Inzercia

V mene rodovej rovnosti primátorka Carmenová nariadila, že Gašpara a Melichara budú tento rok predstavovať ženy, avšak prestrojené za mužov. Baltazár môže zostať mužom a mať v zhode s tradíciou čiernu pleť, pretože je to podľa madridskej primátorky v zhode so správnou víziou tolerancie.

TK KBS, rp


 

 

 

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.