Postoy, sobota a Fero

Väčšina tvorcov tohto portálu ide v sobotu voliť prezidenta prvý raz v živote. A treba povedať bez hanby hneď na úvod, že si tento precedens vo svojom občianskom živote nenechá pokaziť náladami zvonka.


Keď Postoy začal písať kriticky o Ivete Radičovej, bolo nám jasné, že budeme označení za tých, ktorí idú, mierne nazvané, úplne zlým smerom. Mať výhrady proti jasnej súperke zlého prezidenta bolo od začiatku spájané s rizikom, že autori a ich médium bude označené za stredoveký prelud v podobe klérofašistu skríženého s inkvizítorom. No bolo nám to jedno.

S tými, čo viac i menej súhlasia s profesorkou Radičovou, nás spája minimálne jedna skutočnosť. Nechceme mať prezidenta motoristu a bývalého mečiarovca. Rozdiel medzi nimi a nami je však v spôsobe, ako k tejto túžbe pristupovať. To, akým spôsobom sa ide poraziť zlo, nám totiž nie je jedno.

Otázky, ktoré možno vyvstávajú po všetkých našich textoch o „zlej Radičovej“ a „dobrom Mikloškovi“ nachádzajú vo svojich odpovediach jednoduchú logiku. Mal by konzervatívec voliť liberálku len preto, že má väčšie preferencie? Má byť katolíkom jedno, čo si človek v relatívne slabom úrade prezidenta myslí o interrupciách, registrovaných partnerstvách a Európskej únii?

Už teraz, pár dní pred otvorením volebných miestností, možno konštatovať, že tieto voľby priniesli dôležitú skúsenosť. Skúsenosť s diskusiou o tom, ako vysoko má vzhľadom na preferencie siahať nekompromisný názor na eticko-kultúrne hodnoty a či je alebo nie je hanbou podporovať „nezvoliteľného“.

Postoy.sk odporúča voliť Františka Mikloška. Dôvody netreba spomínať, povedali ich už za nás rovnako silné osobnosti, ako je sám Mikloško. Čisté svedomie je pre nás dôležitejšie, ako porazenie súčasného prezidenta hneď v prvom kole. Lebo správnemu svedomiu je jedno, čo hovoria prieskumy agentúr.

Náš postoj teda už poznáte: Postoy – sobota – Fero.

redakcia

Foto: stv.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo