Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. január 2016

Košičania vítali nový rok s titulom Európske mesto športu

Tisíce Košičanov privítali v centre mesta príchod nového roku 2016, v ktorom budú Košice Európskym mestom športu. Silvestrovské oslavy na Hlavnej ulici vyvrcholili polnočným štvorminútovým pyromuzikálnym ohňostrojom. 

Posledné sekundy odrátaval s oslavujúcimi aj primátor Richard Raši. "Po titule Európske hlavné mesto kultúry 2013 je titul Európske mesto športu 2016 ďalšou veľkou príležitosťou pre naše mesto naštartovať ďalšie pozitívne procesy pre skvalitnenie života v Košiciach," uviedol pre TASR.

 Hudobno-zábavná rozlúčka so starým rokom sa začala na pódiu pri Immaculate o 20.00 h, vrcholom bolo vystúpenie kapely Peter Bič Project. Silvestrovský program pozostával aj zo skupín Muzika Milana Rendoša, Tublatanka Revival či Country Band Tennessee, moderoval Richard Herrgott. Polnočný ohňostroj kombinoval pyrotechnické efekty s hudobným podkladom, ktorým bola tohto roku skladba známa z filmu Rocky.

Súčasťou košických osláv vítania nového roka bol aj Detský Silvester so zábavným programom, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok dopoludnia v priestoroch Historickej radnice.

Otvárací ceremoniál k titulu Európske mesto športu 2016 sa bude v Košiciach konať pri Immaculate na Hlavnej ulici 6. januára za účasti známych športových osobností. 
 

Inzercia

Odporúčame

Hasiči zasahujú na Silvestra najčastejšie pri požiaroch odpadových košov

Hasiči zasahujú na Silvestra najčastejšie pri požiaroch odpadových košov

Počas posledných rokov zasahovali hasiči na Silvestra najčastejšie pri požiaroch odpadových košov, ktoré zapríčinila neopatrnosť pri odpaľovaní zábavnej pyrotechniky. Často tiež vznikajú požiare zaparkovaných vozidiel, ktoré zasiahne horiaca pyrotechnika vyhodená z balkóna, okna alebo terasy. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.