Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. január 2016

Počas Silvestra zasahovali záchranári v Jasnej pri 20 lyžiarskych úrazoch

Počas Silvestra záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) v lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách ošetrili celkovo 20 zranení. TASR o tom informovala HZS.

Medzi vážne prípady patril zranený snoubordista z Maďarska, ktorý spadol na traverze Májovej muldy. "Z traverzu padal dole svahom po kameňoch, ktoré spevňujú bok zjazdovky. Okrem mnohopočetných povrchových zranení mal aj otras mozgu a pravdepodobne zlomeninu stehennej kosti," priblížila HZS. 

Záchranári zraneného po príchode uložili do vákuového matraca, a následne pomocou lanovej techniky vytiahli späť na lyžiarsku trať. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári, ktorí pristáli na Priehybe a transportovali zraneného do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Na zjazdovke slovenská lyžiarka pádom utrpela otras mozgu. Záchranári HZS ju po ošetrení transportovali na parkovisko, kde ju odovzdali posádke rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).

V ďalších strediskách, kde zasahujú záchranári HZS na lyžiarskych svahoch, nebolo až toľko úrazov. Vo Vysokých Tatrách zasahovali záchranári len v jednom prípade, v Západných Tatrách a Veľkej Fatre dvakrát.

Inzercia

Odporúčame

Hasiči zasahujú na Silvestra najčastejšie pri požiaroch odpadových košov

Hasiči zasahujú na Silvestra najčastejšie pri požiaroch odpadových košov

Počas posledných rokov zasahovali hasiči na Silvestra najčastejšie pri požiaroch odpadových košov, ktoré zapríčinila neopatrnosť pri odpaľovaní zábavnej pyrotechniky. Často tiež vznikajú požiare zaparkovaných vozidiel, ktoré zasiahne horiaca pyrotechnika vyhodená z balkóna, okna alebo terasy. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.