Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
31. december 2015

Rok 2016 začneme zostra

Určite to nebude ľahký rok, ale veľmi sa naň tešíme. Pretože to bude príležitosť opäť niečo urobiť.

Rok 2016 začneme zostra

Včera sme zverejnili krátke komentáre tvorcov týchto novín na tému, čo bolo pre nich udalosťou roka. Keď tie komentáre vznikali, ukázal sa malý problém. Pre redakciu konzervatívneho denníka Postoj bol najväčšou udalosťou práve štart tohto projektu. Minimálne pokiaľ ide o naše profesionálne životy. Keď sme sa v lete púšťali do projektu poctivého a profesionálneho konzervatívneho média, nedôverčivých hlasov bolo veľa. O to s väčšou radosťou dnes píšeme tieto riadky.

Vekový priemer našej malej redakcie je okolo 35 rokov, považujeme sa za mladých, ale už relatívne skúsených ľudí. Väčšina z nás má za sebou už pätnásťročné profesionálne skúsenosti vrátane mnohých novinárskych ocenení. 

Uplynulé štyri mesiace boli najhektickejšie v našich profesionálnych životoch, no podarilo sa nám veľa. Naštartovať profesionálnu strán­ku, ale hlavne nastaviť systém práce, aby sme splnili, čo sme sľubovali, že denník Postoj si bude nielen vážiť konzervatívne hodnoty, ale bude aj poctivý, profesionálny a kvalitný. A najmä dostatočne mienkotvorný, aby zabezpečil svoje hlavné poslanie – priniesť do ve­rejnej diskusie hodnoty, ktoré z nej boli vytláčané.

Najmä vďaka tomu, že doteraz na Slovensku nebolo dôležité médium, ktoré by si takýto názor vážilo. No tiež vieme, to ešte nič nehovorí o kvalite. Aj tú budeme ďalej zvyšovať.

Začneme zostra

V novom roku začneme zostra. Hoci uplynulé mesiace od septembrového štartu boli hektické, neplánujeme spomaliť. Už máme takmer pripravené skromné štúdio, kde budeme môcť tvoriť aj videoobsah a diskutovať so vzácnymi ľuďmi. Spustíme ho v januári. Plánujeme rozšírenie redakcie a najmä obsahu.

Inzercia

Naše štúdio je tesne pred dokončením.

Prvé obdobie, keď sme museli dokázať, že na takéto niečo máme, sme zvládli, hoci určite nie dokonale. Pred nami je ešte veľa práce, nielen pri tvorbe hodnotného obsahu, ale aj pri tom, ako zabezpečiť dlhodobé fungovanie denníka.

Nefinancuje nás žiadna inštitúcia, nadácia, korporácia ani nejakí milionári. Denník Postoj sme len my. Približne polovicu z našich nákladov pokrývajú malé dary od našich darcov, ktorých je približne päťsto. Druhú časť pokrývame zo sumy, ktorú sme vyzbierali pred štartom denníka, teda od jari do septembra 2015. Mesačné náklady Postoja sú v súčasnosti na úrovni okolo trinásťtisíc eur. Ide najmä o platy pre šesť ľudí na plný úväzok a štyroch ľudí na čiastočný úväzok, honoráre pre viac ako desiatku externých prispievateľov, nájomné, agentúrny servis a ďalšie náklady. Ďakujeme všetkým, ktorí nám už pomáhajú, ale vopred ďakujeme aj tým, ktorí nám budú pomáhať v roku 2016.

Určite to nebude ľahký rok, ale veľmi sa naň tešíme. Pretože to bude príležitosť opäť niečo urobiť.

V mene tvorcov denníka Postoj vám želám požehnaný rok 2016.

Odporúčame