Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. december 2015, 14:36

Rusko informovalo o likvidácii vodcov Islamského štátu v Sýrii

Ruské letectvo zlikvidovalo niekoľko vodcov organizácie Islamský štát (IS), informovalo dnes ruské ministerstvo obrany. K útoku došlo pri meste Rakka, bašte IS v Sýrii.

      Podľa agentúry AP rezort oznámil, že minulý týždeň dostal tip od sýrskej opozície o nadchádzajúcej schôdzke lídrov IS pri Rakke. Ruské letectvo monitorovalo oblasť dva dni a napokon na miesto schôdzky zaútočil stíhací bombardér Su-34. Dátum útoku však ministerstvo neuviedlo.
      Rusko je úzkym spojencom sýrskeho prezidenta Bašára Asada, ktorého armádu podporuje od septembra letectvom. Ruský rezort obrany tvrdí, že spolupracuje s nemenovanými "zástupcami vlasteneckých opozičných síl", ktorí poskytujú Moskve informácie o potenciálnych cieľoch v Sýrii.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 minútami

Predseda Smeru Robert Fico tvrdí, že peniaze amerického podnikateľa Georga Sorosa ovplyvňovali a ovplyvňujú dianie na Slovensku. Podľa neho boli a sú využívané na podporu či „likvidáciu“ vybraných politikov. Expremiér to povedal v reakcii na správu, že finančná skupina Penta predala svoj podiel vo vydavateľstve Petit Press investorovi Media Development Investment Fund New York. (tasr)

pred hodinou

Najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou zostáva Rádio Expres, ktoré podľa prieskumu počúva 34,5 percenta ľudí. Na druhom mieste je Rádio Slovensko s výsledkom 23,7 percenta, tretie miesto obsadilo Fun rádio s 23,2 percenta. (tasr)

pred 2 hodinami

Kardinál Dominik Duka v liste prezidentovi Milošovi Zemanovi dáva najavo, že verí informáciám českých tajných služieb o útoku ruskej vojenskej tajnej služby vo Vrběticiach. Píše mu, že ak nebudú hovoriť jednotným hlasom, musia počítať s tým, že zostanú opustení. Ak chce byť Česká republika slobodným štátom, musí byť podľa Duku hrdá, aby dokázala chrániť svoju suverenitu. (idnes.cz)