Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. december 2015, 13:37

Erdogan obvinil Asada, že zabil štyristotisíc ľudí

Zároveň kritizoval Rusko za to, že podporuje Damask.

Ankara 29. decembra (TASR) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obvinil dnes vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada, že konvenčnými a chemickými zbraňami „bezcitne“ zabil 400 000 ľudí. Zároveň kritizoval Rusko za to, že podporuje Damask.

Erdogan sa takto vyjadril pred odletom na návštevu Saudskej Arábie, kde bude diskutovať o Sýrii, boji proti terorizmu a energetickej spolupráci, píše agentúra AP.

Úsilie o diverzifikáciu svojich energetických zásob Turecko zintenzívňuje od vypuknutia nezhôd s Ruskom, ktorému koncom novembra na sýrsko-tureckých hraniciach zostrelilo stíhací bombardér Su-24.

Erdogan taktiež obvinil Damask a Moskvu, že „pridávajú olej do ohňa“ podporovaním kurdských bojovníkov v Sýrii. Tých Ankara – pre ich väzby na kurdských povstalcov v Turecku – považuje za teroristov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 minútami

Herec David Schwimmer, predstaviteľ Rossa z televízneho seriálu Priatelia, cíti výčitky svedomia, že obsadenie slávneho seriálu bolo etnicky málo rozmanité. Priatelia sa nedávno stali terčom kritiky, lebo z pohľadu dnešnej doby ide o príliš „stereotypný“ televízny program. Píše české ECHO24.   

 

pred 51 minútami

Roman Joch, nový riaditeľ Inštitútu pre výskum práce a rodiny, v rozhovore pre Postoj hovorí: „Myslím, že rodičia by mali mať čo najväčšiu možnosť voľby. Nech dostanú od štátu rodičovský balík, ale nech si oni môžu zvoliť, či chcú z neho čerpať celé tri roky alebo kratšie a využiť tie zdroje povedzme na opatrovateľku, aby matka mohla v prípade záujmu pracovať.“

 

pred 2 hodinami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám.Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.