Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. december 2015

Na Sicílii sa vylodilo viac ako 1000 migrantov

Ďalších viac ako 1000 migrantov dopravili dnes na Sicíliu dve lode, ktoré ich vyzdvihli v uplynulých dňoch pri záchranných operáciách v Stredozemnom mori.

Agentúra APA uvádza, že v prístave Palermo vstúpilo na talianske územie 931 migrantov z nórskeho tankera Siem Pilot, zatiaľ čo v Catanii zakotvila loď talianskej pobrežnej stráže Dattilo so 114 migrantmi. Medzi osobami z tankera Siem Pilot, ktoré zachránili talianske námorné sily pri pobreží Líbye, bolo 26 maloletých migrujúcich bez sprievodu.

V najnovšie prijatej skupine migrantov prevažujú ľudia zo Senegalu a Nigérie.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) minulý utorok oznámila, že do Európy od začiatku tohto roka pricestoval už viac než milión utečencov a iných migrantov, z nich do Grécka cez Turecko viac ako 800.000 a zo severnej Afriky do Talianska okolo 150.000. Posledné z týchto čísiel je pritom nižšie ako v roku 2014, keď sa k talianskym brehom doplavilo zhruba 170.000 migrantov.

Inzercia

Odporúčame

Slováci prehrali s Čechmi 0:2, Bokroš volá po častejšej streľbe

Slováci prehrali s Čechmi 0:2, Bokroš volá po častejšej streľbe

Vlaňajší štvrťfinálový triumf 3:0 nad Čechmi v Montreale otvoril slovenským hokejistom na juniorských MS cestu k bronzovým medailám, tento rok v Helsinkách však nedokázali úspech nad odvekým rivalom zopakovať. Zverenci trénera Ernesta Bokroša ťahali za kratší koniec povrazu a po prehre 0:2 im patrí v tabuľke B-skupiny priebežné tretie miesto. Tri body, ktoré získali za výhru s Bielorusmi (4:2), im dávajú však vysokú šancu na účasť vo vyraďovačke.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.