Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. december 2015

Lyžuje sa najmä v oblasti Tatier, v blízkych dňoch sa má ochladiť

Lyžiarske podmienky na Slovensku sú vzhľadom na počasie dobré, v niektorých lokalitách obmedzené. K zlepšeniu by mohlo dôjsť už v najbližších dňoch, kedy sa očakáva ochladenie, ktoré má okrem mrazivých teplôt potrebných pre ďalšie spustenie zasnežovacej techniky priniesť od vyšších polôh aj prírodný sneh. 

Lyžuje sa najmä v oblasti Tatier. V Nízkych Tatrách je v prevádzke Závažná Poruba, Chopok a Donovaly, vo Vysokých Tatrách Jakubkova lúka, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica. S dobrými podmienkami sú v prevádzke aj strediská v okolí Ždiaru – Bachledova dolina, Skicentrum Strednica alebo Monkova dolina. Z východoslovenských stredísk vleky premávajú v Litmanovej, v Drienici a v stredisku Vernár – Studničky. 

Aktuálne sa na väčšine upravených zjazdoviek nachádza v priemere 20 až 30 centimetrov technického snehu. Prevádzka v strediskách dosahuje 20 až 50 percent. Výnimkou je len Štrbské Pleso, kde je k dispozícii nad 80 percent svahov. V areáloch, kde snehová pokrývka zatiaľ chýba, premávajú lanovky pre peších turistov. Týka sa to napríklad Vrátnej, Malinného Brda či Veľkej Rače.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.