Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. december 2015

Bugár by dal vláde štvorku, nie všetky opatrenia z balíčkov by zrušil

Vláda SR robí nesystémové kroky, jej sociálne balíky sú neadresné a neprijíma protikorupčné opatrenia. Za svoje pôsobenie by si zaslúžila podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára minimálne štvorku.

Most-Híd by nezrušil napríklad vlaky zadarmo pre dôchodcov a študentov. Toto opatrenie by však opravil. "Treba to robiť adresne a sociálne. Vlak zadarmo predsa nepotrebuje dôchodca, ktorý je zo zahraničia alebo domáci s dôchodkom 800 či 1000 eur. Ale ten, ktorý nemá ani 300 eur a musí cestovať napríklad do okresnej nemocnice. A to isté platí u študentov. Rodičia, ktorí zarábajú nadpriemerne, nepotrebujú, aby ich deti mali vlaky zadarmo,"  vysvetlil pre TASR Bugár. Most-Híd by vlaky zadarmo dal študentom len z miesta bydliska do školy.

Opozičná strana by nezrušila ani minimálny dôchodok. "Myslím si, že minimálny dôchodok je momentálne hranica, že pod to ľudia neklesnú. Ale čo je dôležité, že kto robí celý život viac, mal by dostať viac. V zákone to síce je, ale podľa nás je to nedostatočné," povedal Bugár. V prípade vratiek za plyn sa vláda Roberta Fica podľa Bugára inšpirovala maďarskou vládou. Nazdáva sa, že vratky by vláda riešiť nemala.

Bugár slovenskú vládu oceňuje za lepší výber daní aj hospodársky rast. Zdôrazňuje však, že na niektorých pozitívnych veciach nemá zásluhu vláda. Bugár vyzdvihol, že na Slovensko idú zahraniční investori, kabinetu však vyčíta, že nepomáha domácim malým a stredným podnikom.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.