Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. december 2015, 10:00

V Španelsku ukončili veľkú pouličnú bitku

Pouličná bitka vypukla v chudobnej štvrti mesta, kde žijú väčšinou prisťahovalci pracujúci v tamojších fóliovníkoch.

Madrid 26. decembra (TASR) - Španielskej polícii sa dnes podarilo obnoviť poriadok v meste Roquetas de Mar v regióne Almería na juhu krajiny, ktoré v noci nadnes zachvátili pouličné nepokoje. Ich príčinou bola vražda migranta spáchaná údajne jedným z miestnych obyvateľov.

Ako dnes informoval hovorca ministerstva vnútra Andres Gardía Lorca, do akcie bolo nasadených viac ako 100 policajtov, ktorí zasahovali proti imigrantom podpaľujúcim smetné koše a ničiacich súkromné domy.

Pouličná bitka vypukla v chudobnej štvrti mesta, kde žijú väčšinou prisťahovalci pracujúci v tamojších fóliovníkoch. Príčinou nepokojov bol nález tela 42-ročného muža, pôvodom z Guiney-Bissau, ktorého údajne dobodal miestny obyvateľ.

Nepokoje vypukli krátko po tom, ako polícia informovala, že nemá žiadneho podozrivého z vraždy. Skupina asi 200 migrantov sa potom vydala do prevažne rómskej štvrte, aby tam sami našli podozrivého.

Obyvatelia tohto mesta sa pritom pred pár dňami tešili zo získania hlavnej výhry v tohtoročnej vianočnej lotérii. Španielska vianočná lotéria s vyše 200-ročnou tradíciou je považovaná za najstaršiu a najväčšiu na svete.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta považuje opakujúce sa politické ataky na sudcov súdu za neprípustné, vyzýva na zdržanlivosť. Odmieta, aby bol Najvyšší súd používaný ako nástroj politického boja. "V demokratickej spoločnosti za neakceptovateľné," dodal. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.