Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. december 2015

Protikorupčná akcia v Srbsku: Zatkli 79 ľudí vrátane exministra

Srbská polícia dnes zatkla 79 ľudí, medzi nimi aj bývalého ministra Slobodana Milosavljeviča, pre obvinenia z korupcie vrátane zneužitia právomocí, prania špinavých peňazí a finančného trestného činu.

Informovala o tom tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ministra vnútra Nebojšu Stefanoviča.

Dnešná akcia je súčasťou najväčšieho protikorupčného vyšetrovania za posledné desaťročia - podozrenia zo spáchania údajných trestných činov siahajú až do roku 2004, uviedol minister.

Medzi zatknutými je niekoľko riadiacich pracovníkov štátnych spoločností, dvaja bývalí predstavitelia ministerstva vnútra a niekoľko starostov. Sú obvinení zo sprenevery celkovo 7,8 miliardy dinárov (takmer 64 miliónov eur), informoval dnes Stefanovič na tlačovej konferencii.

Srbsko začalo 14. decembra prístupové rozhovory s Európskou úniou. V súčasnosti sa snaží vykoreniť dedičstvo korupcie a organizovaného zločinu, ktoré sa rozbujneli v 90. rokoch minulého storočia počas juhoslovanských vojen.

Exminister Milosavljevič je z opozičnej Demokratickej strany; ministerstvo poľnohospodárstva, lesného hospodárstva a vodných zdrojov riadil od mája 2007 do júla 2008.

Šéf rezortu vnútra vyhlásil, že polícia pátra po ďalších piatich podozrivých.

Úrady obvinili už v júni z korupcie viac ako 30 policajtov a colníkov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.