Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2021, 19:48

Zákaz „konverznej terapie“ môže mať zlý vplyv na náboženskú slobodu

Tvrdia to britskí náboženskí aktivisti.

The Christian Institute, britská spoločnosť bojujúca za slobodu vierovyznania, varuje Dolnú smenovňu britského parlamentu pred návrhom zákazu „konverznej terapie“, teda terapie, ktorej cieľom je zmeniť sexuálnu orientáciu človeka.

Tvrdí, že tento návrh musí byť veľmi jasne zadefinovaný, pretože v prípade príliš vágnej formulácie môže ohroziť náboženskú slobodu.

„Pokiaľ niekto v kostole požiada svojho priateľa, aby sa s ním modlil, to nie je konverzná terapia. Pokiaľ sa v kostole káže o kresťanskom pohľade na sexuálnu etiku, to nie je konverzná terapia. Pokiaľ rodičia s láskou a citlivo povzbudzujú svoje dieťa, aby ich nasledovalo v ich viere, to nie je konverzná terapia,“ povedal prezident inštitútu Simon Calvert.

Inštitút nepodporuje nebezpečné „medicínske“ konverzné terapie, no tvrdí, že LGBT aktivisti zašli príliš ďaleko a radi by do zákazu konverznej terapie zahrnuli aj modlitbu, kázne, či dokonca kresťanskú výchovu detí.

Návrh zákazu konverznej terapie bol britskému parlamentu predložený ešte na konci októbra. Podľa Calverta však v tomto návrhu „chýbajú detaily“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Anglická futbalová asociácia obvinila trénerov Thomasa Tuchela a Antonia Conteho z nevhodného správania počas nedeľného zápasu medzi Chelsea a Tottenhamom (2:2). Vo vypätom derby mali niekoľko konfliktov a po záverečnom hvizde dostali červené karty. Hrozí im aj zákaz činnosti. (tasr)

pred 8 hodinami

Polícia zasahuje na vlakovej stanici vo Veľkých Levároch v okrese Malacky, kde došlo k strhnutiu elektrickej troleje. K strhnutiu malo dôjsť pri prekládke dreva z vozňa. „Momentálne je vlaková stanica bez elektrickej energie,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, podľa ktorej k zraneniu osôb nedošlo. (tasr)

pred 8 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.