Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. december 2015

Ukrajinská vláda a separatisti sa v Minsku dohodli na sprísnení prímeria

Ukrajinská vláda a proruskí separatisti v Donbase dospeli krátko pred vianočnými a novoročnými sviatkami k dohode o sprísnenom prímerí, ktoré má platiť na nepokojných územiach už v priebehu dneška.

Agentúra DPA o tom informuje s odvolaním sa na predstaviteľa Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Marina Sajdika.

Bezpodmienečné sprísnenie prímeria uzavretého v septembri je výsledkom najnovšieho stretnutia tzv. kontaktnej skupiny pre Ukrajinu v bieloruskom hlavnom meste Minsk.

"Táto iniciatíva je potrebná predovšetkým pre obyvateľov Donbasu, aby mohli v pokoji osláviť Vianoce a Nový rok," cituje DPA hovorkyňu zástupcu Ukrajiny v kontaktnej skupine, ktorým je bývalý prezident Leonid Kučma. Dosiahnutie novej dohody potvrdili aj východoukrajinskí povstalci.

Osobitný vyslanec OBSE Sajdik vyzval strany ukrajinského konfliktu, aby vyvinuli väčšie úsilie v súvislosti s nestabilnou situáciou vo frontových oblastiach, odkiaľ správy o násilí prichádzali aj v posledných mesiacoch. 

Vývoj na východe Ukrajiny sleduje OBSE prostredníctvom viac ako 500 spolupracovníkov.

Nasledujúce stretnutie kontaktnej skupiny pre Ukrajinu je naplánované na 13. januára.

Inzercia

Odporúčame

Ministerstvo vnútra už zverejnilo podrobnosti o nákupe zbraní

Ministerstvo vnútra už zverejnilo podrobnosti o nákupe zbraní

Oznámenie o výsledku verejného obstarávania Ministerstva vnútra (MV) SR na krátke guľové zbrane s úplným príslušenstvom už zverejnili na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). MV SR plánuje nakúpiť celkovo štyri druhy zbraní spolu za takmer 23 miliónov eur bez DPH.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.