Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. november 2021, 16:47

Antivaxeri by v Kanade mohli ísť za útoky na zdravotníkov do väzenia na 10 rokov

Popierači covidu sa podľa kanadského generálneho prokurátora snažia zabrániť deťom dostať potenciálne život zachraňujúce vakcíny. Novelizáciu trestného zákonníka musí ešte schváliť parlament.

V súvislosti s množiacimi sa útokmi odporcov očkovania na lekárov a zdravotníkov v nemocniciach by sa v Kanade mali sprísniť postihy za takéto činy.

Generálny prokurátor David Lametti v piatok predstavil návrh na úpravu trestného zákonníka, podľa ktorého by hrozilo až desať rokov odňatia slobody každému, kto bude napríklad zastrašovať zdravotníkov alebo im bude brániť vo výkone ich práce.

„Všetci sme videli protesty počas pandémie, aj tento týždeň,“ cituje Lamettiho agentúra AFP. Popierači ochorenia COVID-19 sa podľa neho snažia zabrániť deťom dostať potenciálne život zachraňujúce vakcíny. Zastrašovanie, obťažovanie alebo ohrozovanie zdravotníkov označil za „opovrhnutiahodné a neprijateľné“.

Deti vo veku päť až 11 rokov môžu byť v Kanade očkované od stredy po tom, čo vláda schválila použitie vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech pre túto vekovú skupinu.

Šéfka združenia kanadských lekárov Katherine Smartová uviedla, že už minulý rok došlo k „nešťastnej eskalácii nenávisti“ namierenej aj voči lekárom a zdravotným sestrám priamo na ich pracovisku.

Z predbežných výsledkov prieskumu uskutočneného združením v tomto roku podľa Smartovej vyplýva, že traja zo štyroch lekárov zažili zastrašovanie, šikanovanie a obťažovanie na pracovisku, pričom jeden z troch uviedol, že sa to stáva pravidelne. Ženy pritom hlásili podstatne viac takýchto prípadov ako ich mužskí kolegovia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva