Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. november 2021, 15:29

Maďarsko začne rokovania s Ruskom o procese povoľovania vakcíny Sputnik Light

Ruský minister zdravotníctva Michail Muraško uviedol, že Sputnik Light pôvodne vyvinuli pre deti. "Prebieha proces kontroly kvality, ktorý potrvá ešte tri týždne, potom ho plánujeme podávať tínedžerom," spresnil.

Maďarský Národný ústav farmácie a bezpečnosti potravín (OGYÉI) začne budúci pondelok rokovania s ruskými partnermi o začatí povoľovacieho procesu jednozložkovej očkovacej látky Sputnik Light proti ochoreniu COVID-19 v Maďarsku. Na tlačovej konferencii v meste Obninsk v centrálnom Rusku to v piatok povedal šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

Minister na tlačovej konferencii vysielanej naživo na svojom účte na Facebooku povedal, že okrem prípravy licenčnej výroby vakcíny Sputnik V v Maďarsku od konca budúceho roka rokoval s ruským ministrom zdravotníctva Michailom Muraškom aj o možnosti aplikácie očkovacej látky Sputnik Light. "Táto vakcína dosahuje vynikajúce výsledky aj vo forme tretej dávky," zdôraznil Szijjártó.

Muraško dodal, že Sputnik Light pôvodne vyvinuli pre deti. "Prebieha proces kontroly kvality, ktorý potrvá ešte tri týždne, potom ho plánujeme podávať tínedžerom," spresnil ruský minister v súvislosti s vakcínou, ktorú zaregistrovalo Rusko v máji.

Bilanciou koronavírusovej pandémie v Maďarsku, ktorej štvrtá vlna je aktuálne na vzostupe, je 1.068.888 infikovaných a 33.866 úmrtí. Zaočkovaných v tejto desaťmiliónovej stredoeurópskej krajine je doposiaľ takmer 6,1 milióna ľudí, dve dávky očkovacej látky dostalo vyše 5,2 milióna a tri dávky takmer 2,3 milióna z nich.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Vláda schválila odklad splatnosti poistného za január. Odvody na sociálne poistenie si budú môcť odložiť samostatne zárobkovo činné osoby a možnosť odkladu sa vzťahuje aj na poistné, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca. Splatnosť sa posunie do 31. marca 2025. (tasr)

pred 3 hodinami

Generálny tajomník OSN António Guterres údajne oslovil bývalú nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú s pracovnou ponukou. Ponúkol jej pozíciu predsedníčky poradnej rady, na čele ktorej stoja spravidla niekdajší prezidenti či šéfovia vlád. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva